Geg 11 2023

Europos diena

Pasidalijo Regina Baronienė.

#MepaLietuva

#europeanparliamentambassadorschool

#EuroposDiena

#Ugdymaskarjerai

Gegužės 4 dieną Konservatorijoje šventėme artėjančią Europos dieną. Tai jau šeštasis renginys mūsų mokykloje, kurio intencija – originaliai paminėti Europos dieną, švenčiamą kasmet gegužės 9-ąją, kai džiaugiamasi taika ir vienybe Europoje. Šią dieną minimos istorinės Šumano deklaracijos, kurioje išdėstyta R. Šumano idėja apie naujos formos politinį bendradarbiavimą Europoje, dėl kurio karas tarp Europos tautų taptų neįsivaizduojamas, metinės. R. Šumano pasiūlymas laikomas dabartinės Europos Sąjungos užuomazga.

Šio renginio svečiai: Olivier Criou – Prancūzijos garbės konsulas Lietuvoje ir Michael Oberhaus – ekspatarėjas užsienio kalbai (vokiečių) Rytų Slovakijoje ir pietvakarių Lietuvoje. Renginio atmosfera buvo jauki, svečiai maloniai atsakė į visus užduotus klausimus, abu juokavo, ir, atrodo, puikiai jautėsi mūsų mokykloje. Sužinojome, kodėl jie apsigyveno Lietuvoje, kuo žavi juos mūsų šalis, kaip vertina mūsų narystę Europos Sąjungoje. Išgirdome ir apie paprastą būdą, kaip greičiau išmokti užsienio kalbą, apie Olivier Criou parduotuvėlę mūsų kaimynystėje – Mažvydo alėjoje – kurioje galima įsigyti puikių prekių iš Prancūzijos. Renginyje įvairiomis kalbomis dainavo dainavimo ir populiariosios muzikos skyriaus mokinės. Girdėjome anglų, vokiečių, prancūzų ir lietuvių kalbas. Renginį anglų ir lietuvių kalbomis vedė šaunusis duetas – Gabrielė ir Vincentas. Vertėjavo mokytoja Rasa Oberhaus. O ponui Olivier Criou vertėjo nereikėjo, jis ir supranta, ir kalba lietuviškai. Dėkojame svečiams, kad sutiko atvykti į renginį ir praplėtė mūsų akiratį.

Nuoširdi padėka mokytojoms Rasai Oberhaus ir Žydrai Šmitienei.

Grįžti į naujienų sąrašą