Bir 06 2023

,,Fortepijono muzikos vasara Druskininkuose”.

Birželio 3 dieną mūsų mokyklos fortepijono skyrius pianisto Roko Zubovo iniciatyva vyko į Druskininkuose organizuojamą festivalį ,,Fortepijono muzikos vasara Druskininkuose”. Jau 58 sezoną festivalis vyksta M. K. Čiurlionio memorialinių namų sode. Šią muzikavimo tradiciją klausytojams sode pradėjo pats Čiurlionis, kada vasaromis grįždavo iš Varšuvos į Druskininkus. Gavome galimybę pamatyti jo namus bei pagroti ten, kur jis skambindavo – šalia atviro lango, su lauke esančia publika. Festivalį vedė mūsų mokyklos pirmos gimnazijos klasės mokinys Jokūbas Kulevičius.

Vėliau su nuostabia gide aplankėme Liškiavos bažnyčią. Pavaikščiojome po rūsius ir pamatėme vienuolių palaikus, taip pat išgirdome nuostabią M. K. Čiurlionio tėvų meilės istoriją. Toliau vykome į Raigardo slėnį, Švendubrės kaimelį, kur gyveno ūkininkų šeima, kurią kartais aplankydavo Čiurlionis. Jis atvykdavo tapyti šio nepaprasto grožio slėnio ir likdavo ten nakvoti. Visi esame sužavėti nepaprastu Druskininkų ir jo apylinkių grožiu, džiaugiamės gavę galimybę pajusti Čiurlionio dvasią grodami. Mes čia dar sugrįšime!

Mintimis pasidalino Gabrielė Kerpytė

Grįžti į naujienų sąrašą