Rgs 28 2023

Istorinė ekskursija – edukacija

Mūsų – dvidešimt trys – keliaujančių laiku po Klaipėdą, susitapatinusių su šio miesto migrantų gyvenimais, nešančių dvidešimt tris skirtingų dydžių lagaminus, kuriuos atrakinus, patys ir išgirstame įvairių žmonių įgarsintas liūdnas, dažnai sukrečiančias, čia, Klaipėdoje, gyvenusių, dirbusių, kūrusių žmonių istorijas. Vaikščiodami po Kareivinių teritoriją, nė vienas nežinojome, kieno kokį likimą nešamės su savimi… Skirtingi lagaminų dydžiai, formos, įvairausių emocijų sklidinos ir skirtingų žmonių istorijos…

Klaipėdoje gyvenusių piliečių istorijas įgarsino italai, prancūzai (girdėjau pono, kuris pavasarį svečiavosi mūsų mokykloje, Olivier Criou, balsą), ukrainiečiai, rusai, žydai, vokiečiai. Kalbėta tarmiškai: dzūkiškai, žemaitiškai, aukštaitiškai. Pagrindinį veikėją, Kareivinių sargą, įgarsino Klaipėdos dramos teatro aktorius Mikalojus Urbonas. Malonus jo balsas, klausant jo, sumaždavo turinio tragizmas…

Katarsis buvo patirtas edukacijos pabaigoje, išgirdus, kad lagaminus edukacijai padovanojo Vakarų Lietuvos gyventojai, o raudonų suskilusių plytų fragmentai, kuriuos daugelis lietė – senosios Jonų bažnyčios (1258 m. pastatyta neogotikinio stiliaus bažnyčia, sugriauta karo metu 1944 m.) autentiškos detalės, kurias taip pat padovanojo žmonės. Žmonės dovanojo, kad edukacija įgytų prasmę, ir joje atgimtų miesto istorija… Buvo ir linksmų momentų – mokiniai nežinojo, kaip rišamas pionieriškas kaklaraištis. Abi mokytojos tą laikmetį dar prisiminė 🙂

Dažnai pasimetama tarp gausybės informacijos apie įvairias edukacijas, nežinoma, ką išsirinkti, kur nueiti, ką pamatyti. Norisi pamatyti tokias edukacijas, kad ilgėliau galėtum jas prisiminti. Ši buvo tokia. O apie ją išgirdome iš mūsų mokyklos vienoliktokų, ačiū jiems. Skleisime ir mes gerą žinią apie šią patyriminę ekskursiją.

Nuoširdžiai dėkojame rengėjui – Klaipėdos universitetui, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutui, edukacijos kūrybinei komandai, edukatorei Rimai Čerapei. Ačiū, kad primenate mums miesto istoriją.

Reginos Baronienės pasakojimas ir nuotraukos

Grįžti į naujienų sąrašą