Dalinasi mokytoja Livija Trakumienė

ErasmusPlus

KA120SCHErasmusAccreditationInSchoolEducation

Birželio 22 d. Konservatorijoje vyko paskutinis 2022 -2023 mokslo metų mokytojų
posėdis, kuriame buvo apžvelgti mokslo metų rezultatai.
Taip pat posėdyje buvo pristatyti ir trys 2022 m. tarptautinio Erasmus+
Akreditacijos projekto mobilumai, kuriuos viešino šiose veiklose dalyvavę
mokytojai.
Tai darbo stebėjimo vizitai į Azorų salyną, San Miguel salą, Ponta Delgada Antero
De Quental vidurinę mokyklą ir Regiono Konservatoriją (2023 04 17-19,
mokytojos Regina Baronienė, Rasa Oberhaus, Livija Trakumienė), į Ispanijos
Karalystę, Kartachenos muzikos konservatoriją (2023 05 9-11, direktorė Renata
Krikščiūnaitė -Barcevičienė, mokytoja Jolanta Vyšniauskienė) ir mokinių grupinio
mobilumo vizitas į Vokietiją, Riugeno salos Muzikos mokyklą, kuris į bendras
projektines veiklas apjungė Rostoko jaunimo akademiją, Riugeno muzikos
mokyklą ir Stasio Šimkaus konservtorijos auklėtinius (2023 06 07-13, mokytojai:
Lauryna Lankutytė -Levickė, Giedrė Zeicaitė, Zenonas Šimkus).
Trijų mobilumų dalyviai pasakojo apie stebėtas užsienyje pamokas, dalinosi
įgytomis patirtimis, analizavo lankytų mokyklų ugdymo sistemą ir siūlė rasti
galimybę taikyti naujoves Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje.
Sklaidos renginio pristatymo pabaigoje auditorijai buvo išdalintos šiam projektui
sukurtos anketos. Mobilumų pristatymai buvo įvertinti aukštais balais.


Vokietijos kelionės pristatymas-2023.06.07-13

#Erasmus+ akredituotas projektas Nr. 2023-1-LT01-KA121-SCH-000146543

Birželio 12-13
Kelionės dienos.

Paskutinę kelionės dieną nusprendėme išnaudoti turiningai ir dar geriau pažinti Vokietiją. Anksti ryte išvykome pusryčių į Sellin kurortą su žymiu tiltu bei nuostabiu vaizdu į jūrą. Apžiūrėję apylinkes vykome į Rostoko priemiestį Warnemünde, kur pavalgėme pietus ir pasivaikščiojome po senamiestį, buvome prie jūros ir gaivinomės ledais. Tada teko nenoriai atsisveikinti su Vokietija ir keliauti kelto link.

Ši kelionė mums paliko daugybę įspūdžių, praplėtė akiratį, leido artimiau pažinti vienas kitą, praturtino muzikines žinias.

Džiaugiamės galėdami būti šio projekto dalimi.

Meda Stonytė


#Erasmus+ akredituotas projektas Nr. 2023-1-LT01-KA121-SCH-000146543

Birželio 11 d. pagaliau sulaukėme projekto kulminacijos – baigiamojo koncerto. Dieną pradėjome nuo repeticijų XIV a. bažnyčioje, kur ir vyko renginys. Vidurdienį prasidėjo koncertas, kurio metu atlikome solinius, ansamblinius numerius bei vieną bendrą kūrinį. Be to, turėjome galimybę išgirsti ir mokinius iš Rostoko jaunimo akademijos bei Riugeno muzikos mokyklos, kurie grojo fortepijonu, obojumi, fagotu, trimitais ir trombonais. Buvo įdomu su jais bendradarbiauti ir išgirsti aukšto lygio pasirodymus. Pertraukos metu vyko akcija, kurios metu buvo pardavinėjami pyragai ir renkama parama. Po koncerto jautėmės labai laimingi ir dėkingi organizatoriams už galimybę dalyvauti šiame projekte. Dieną užbaigėme vakarieniaudami restorane ir dalindamiesi kelionės įspūdžiais vieni su kitais.

Meda Stonytė


#Erasmus+ akredituotas projektas Nr. 2023-1-LT01-KA121-SCH-000146543

Birželio 10
Repeticijų dienа.

Šeštadienio diena buvo kupina darbo ir muzikos. Didžiąją dienos dalį praleidome repetuodami solinę ir kamerinę programą bei specialiai šiam projektui sukurtą bendrą finalinį kūrinį sekmadienio koncertui. Per pertraukėlę apžiūrėjome Bergeno muzikos mokyklos apylinkes – aplankėme bažnyčią, pasivaikščiojome po senamiestį. Vakarą praleidome viename žymiausių Riugeno salos kurortinių miestų – Binze, kur atsipalaidavome jūros pakrantėje valgydami picas. Na, o tada nekantraudami laukėme sekmadienio baigiamojo koncerto.


Birželio 9
Ekskursijų, repeticijų diena.

Organizatorių kvietimu dieną pradėjome pusryčiais kepyklėlėje ant jūros kranto. Skaniai papusryčiavę vykome į Vokietijos mažiausią Jasmund nacionalinį parką, kur neįprastos konstrukcijos kabantis tiltas leido iš arčiau apžiūrėti byrančias kreidos uolas. Vėliau apsilankėme Ralswiek pilyje, iš kurios matėsi įspūdinga, prie vandens padaryta, garsaus Vokietijos Störtebecker festivalio scena, kurioje vyksta pasirodymai su gyvais žirgais ir įvairiais ugnies efektais. Įpusėjus dienai susipažinome su mokiniais iš Vokietijos, kurie kartu dalyvauja šiame projekte. Turėjome savo pirmąją repeticiją drauge. Vakarop vykome į nuostabų dvarą, kur turėjome galimybę susipažinti ir pabendrauti su šio projekto iniciatoriais. Taip pat pamatėme unikalų kambarį su JacobPhilippHackert tapytomis sienomis. Esame labai dėkingi organizatoriams už šias neįkainojamas akimirkas.


#“Erasmus+“programos K1 projektas „Cultural Exchange of music“
#Integrierte Young academy Rostock

Projektas „Mokymosi kokybės gerinimas kartu muzikuojant bei ansambliuojant, dalinantis geriausia
Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokymo patirtimi su Vokietijos „Young academy Rostock“ bei „Musikschule des Landkreises Vorpommern- Rugen“ moksleiviais“.


Birželio 7 -8
Kelionės diena.

Mūsų kelionė prasidėjo, kai saulėtą trečiadienio vakarą išplaukėme iš Klaipėdos. Visą parą praleidome kelte bendraudami vieni su kitais, žaisdami žaidimus, skaitydami knygas, miegodami ar tyrinėdami keltą. Ketvirtadienį vakare pasiekėme savo pirmąją stotelę – Kylį, iš kurio keliavome į Riugeną. Pakeliui aplankėme Wismarą ir pasigrožėjome jo senamiesčiu. Po vidurnakčio atvykome į viešbutį.


#ErasmusPlus

KA120-SCH-Erasmus accreditation in school education

Gegužės 9 d. rytą, po ilgokos kelionės (Klaipėda-Kaunas-Alicante-Cartagena) atvykome į uostamiestį pietų Ispanijoje, Mursijos provincijoje, prie Viduržemio jūros. Cartagenos muzikos konservatorijoje maloniai mus sutiko administracijos komanda bei projektų vadovė Rosa. Diskutavome apie Ispanijoje vykdomą muzikinį ugdymą, aptarėme jų konservatorijos ugdymo ypatumus. Ekskursijos po konservatoriją metu susipažinome su mokytojais ir mokiniais. Dėmesį patraukė muzikiniai laiptai bei klasių durys su langeliais, per kuriuos galima stebėti, kas vyksta pamokų metu. Visą popietę klausėmės baigiamųjų egzaminų ir su komisija aptarėme baigiančiųjų pasiekimus.

Gegužės 10 d. ryte apsilakėme Cartagenos istorinėse vietose: Fortuna de la casa (Laimės namai) ir Museo Foro Ramano Molinete. Toliau mūsų dienotvarkėje buvo flamenko pamokos. Tai tradicinis ispanų muzikos-šokių stilius. Pamokoje patyrėme puikų emocijų: ritmingai plojome delnais, sužinojome, kuo skiriasi flamenko gitara nuo klasikinės gitaros, stebėjome įspūdingą šokio bei vokalo sintezę.

Po ispaniškų pietų grįžome stebėti vieno iš konservatorijos chorų repeticijos. Išgirdome jų atliekamą repertuarą, su vadovu aptarėme darbo pobūdį bei metodus.

Renata Krikščiūnaitė-Barcevičienė

Jolanta Vyšniauskienė


#ErasmusPlus

KA120-SCH-Erasmus accreditation in school education

Gegužės 11 diena prasidėjo ekskursija į Museo teatro Romano (Senovės romėnų teatrą), kuris pastatytas 5–1 m. prieš Kristų, dedikuotas Gajui ir Liucijui Cezariams. Teatras su puikia akustika ir matomumu, talpino apie 6000 žiūrovų.

Po ekskursijos grįžome į konservatoriją. Dalyvavome jazz band repeticijoje. Paliko įspūdį mokytojo dėstymo metodai ir mokinių gebėjimas improvizuoti. Sulaukėme siurprizo – pučiamųjų orkestro koncerto (40 atlikėjų ir „pilna” partitūra pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų). Koncerte skambėjo olandų kompozitorių (deja, mums negirdėtų) ir paties orkestro vadovo (kompozitoriaus ir kūrinių aranžuotojo) kūriniai.

Stebėjimo vizitą tęsėme klasikinio dainavimo pamokoje pas mokytoją Carmen. Nudžiugino, kad mokytojos pamokoje taikomi metodai ir repertuaras labai panašūs į taikomus mūsų pamokose.

Šiandien paskutinė mūsų diena Cartagenos muzikos konservatorijoje. Direktorė Marija Jose Castano vizito apibendrinimui mus pakvietė į nuostabią vietą prie jūros. Ragaudamos ispanišką paella, aptarėme ateities bendradarbiavimo perspektyvas ir susitikimą Klaipėdoje.

Renata Krikščiūnaitė-Barcevičienė

Jolanta Vyšniauskienė


2023-04-19

#EscolaSecundariaAnteroDeQuental

#ErasmusPlus

#KA120-SCH-ErasmusAccreditationInSchoolEducation

Paskutinė (2023-04-19) darbo stebėjimo diena prasidėjo pamoka įdomiu pavadinimu – PLNM – 

kuris išsišifruotų taip – portugalų kalba užsieniečiams arba tiems, kuriems portugalų kalba  yra ne gimtoji. Iš šono šios pamokos atrodo kaip privačios, nes jose individualus darbas vyksta su įvairių lygių mokiniais. Jų portugalų kalbos lygis yra patikrinamas pradedant jos mokytis ir pagal tą lygį jie laiko ir valstybinį egzaminą. Kiek mokinių – tiek lygių – šiais metais – 2 – nes mokosi tik dvi skirtingų lygių mokinės.

Po lingvistinės portugališkos veiklos panirome į teatro subtilybes – stebėjome mokinių sukurtą, spektaklį ‘Pasaulis atvirkščiai’ (pačių muzika ir režisūra). Pasidžiaugusios kūrybiškų mokinių vaidyba bei mokytojos Terezos mentoryste, drauge su jos mokiniais  buvome įtrauktos į efektyvaus reagavimo ir komunikavimo:) žaidybinę veiklą. Mūsų teatro mokytoja pamokė portugalus teatrinių dėmesio sukaupimo pratimų anglų kalba. Įsitraukimas ir susidomėjimas buvo visuotinis.

Dienos darbą vainikavo veikla Konservatorijoje- 2 choro repeticijos, meistriškumo pamoka su įžymiu Azorų gitaristu Ricardo Melo, kuris išleido  3 natų rinkinius nykstančiam senoviniam Azorų instrumentui Viola  bei susitikimas su Konservatorijos Direktore.

Regina Baronienė

Rasa Oberhaus

Livija Trakumienė

Labai Jums, gerb.Jūrate, ir iki malonaus!

Gražaus savaitgalio

Nuoširdžiai,

Rasa


2023-04-18

#EscolaSecundariaAnteroDeQuental

#ErasmusPlus

#KA120-SCH-ErasmusAccreditationInSchoolEducation

Antroji ugdymo stebėjimo diena Antero de Quental vardo vidurinėje mokykloje Ponta Delgada mieste.

Interviu su mokyklos direktoriumi. Ramus, santūrus ir įstatymus išmanantis direktorius. Pokalbis truko vieną valandą, buvome paruošę tuziną klausimų, į visus gavome atsakymus. Įteikė dovanas ne tik mums, bet prašė perduoti ir mūsų mokyklos direktorei. Teks ieškoti vietos lagaminuose 

Stebėjome dvi anglų kalbos pamokas ir turėjome interviu su menų skyriaus vedėja Alexandra. Ji papasakojo, kad dailės dalykas jų mokykloje yra itin populiarus, mokiniai rengia parodas, į savo veiklas įtraukia vietos bendruomenę. Mokykla užaugina dailininkus, kurie vėliau reziduoja visame pasaulyje, bet nenutraukia ryšio su savo mokykla ir kontaktuoja su besimokančiais mokiniais virtualių susitikimų metu.

Vakare buvo numatyta meistriškumo pamoka orkestrui Konservatorijoje (muzikos mokykla, su kuria Antero de Quental vardo vidurinė mokykla itin glaudžiai bendradarbiauja), bet neatskrido dirigentas (lėktuvo reisai į šią salą nėra dažni ). Norėdami daugiau sužinoti apie šią Konservatoriją apsilankėme bažnyčioje, kurioje koncertavo gitaristai (įvairaus amžiaus mokinukai). Subtiliai, švelniai skambėjo gitarų muzika. Nuteikė ramiam proto ir emocijų poilsiui. Bet ne… Vėlų vakarą apsilankėme bendruomenės kultūros namuose, kuriuose vyko folkloro kolektyvo repeticija. O balsų gražumas ir skambumas! Net girdėję nebuvome tokių stiprių balsų, atliekant muziką liaudišku gerkliniu stiliumi. Jaudino. Nurimti nepavyko, nes privertė mokytis šokti portugalų liaudies šokį. Kokį stresą patyrėme, mus, visas tris, pasirinko jaunesni parneriai, žingsnių nemokam, apsisukimo pusės maišosi… Norėjom video kamera užfiksuoti šį iššūkį, stengėmės šypsotis ir nesuklysti. Bet suklydo portugalas, neįjungęs vaizdo įrašo starto mygtuko. Teko šokti antrą kartą…

Regina Baronienė

Rasa Oberhaus

Livija Trakumienė


2023-04-17

#EscolaSecundariaAnteroDeQuental

#ErasmusPlus

#KA120-SCH – Erasmus accreditation in school education

2023 metų vasario mėnesį, dalyvaudami projekto „Bossa Nova“ mobilume Paryžiaus priemiestyje (Noisy La Grand) esančioje mokykloje, susipažinome su mokytoja Carla, kuri iš Azorų salyno buvo atvykusi į prancūzų ir portugalų bendro projekto veiklas. Bendravimas su ja buvo jaukus ir įdomus, tuomet ir gimė idėja nuvykti į mokyklą Ponta Delgada mieste, kurioje ji dirbo muzikos mokytoja, stebėti ugdymo organizavimą jos mokykloje. Vadybinis kelionės darbas buvo ilgas ir kruopštus, virtualiose platformose keletą kartų bendravome su portugalais mobilumo veiklų aptarimams, ir kovo pabaigoje jau įsigijome skrydžio bilietus, rezervavome viešbutį. Liko tik nuskristi 4000 kilometrų.

Mokykla. 1852 m. vasario 21 d. buvo įkurta „Liceu de Ponta Delgada“ mokykla, kuri tada organizavo ugdymą buvusiame Graça vienuolyne. To paties mėnesio 26 d. įvyko pirmasis mokyklos tarybos posėdis, kuriame mokytojų kolektyvą sudarė šeši mokytojai ir kurio metu rektoriumi buvo išrinktas tėvas João José d’Amaralis. 1901 m. licėjus buvo  perkeltas į „Palácio da Fonte Bela“. Pastatas, menantis senovę, išlaikęs nepakeistą interjerą. Antero de Quental (šio filosofo, poeto vardas mokyklai suteiktas jau vėliau) vidurinės mokyklos vietoje buvo Vila Frankos grafų rūmai, kurių abiejuose portikuose vyrauja neoklasicizmo architektūrinis (su korinto kolonų triumfo arkomis) stilius.

Mokyklos pastatai yra išdėstyti apskritimo forma, koncentrais. Mokiniai ir mokytojai džiaugiasi vidinių kiemelių gausa. Joje mokosi apie 1500 mokinių. Geru oru ugdymas yra organizuojamas lauke, kai lietinga – mokiniai paskirstomi visose esančiose erdvėse, racionaliai panaudojant kiekvieną pastatų kampelį. Interjero detalės, nepažeidžiant autentiškumo, yra nuolat restauruojamos. Šis darbas vyksta investuojant ES lėšas ir mokinių bei mokytojų kūrybingumą ir iniciatyvas. Ir vyksta nuolat, nes miesto, Ponta Delgada, valdžia nori atsiimti pastatą reprezentacinėms reikmėms. Kiekvienas mokyklos bendruomenės narys jaučiasi neatsiejama jos dalimi, mokiniai brangina mokyklos paveldą – jokių grafiti ant sienų, jokių vandalizmo atvejų čia nėra. Kaip ir šiltnamiuose, kuriuose salos gyventojai augina ananasus, taip ir mokykloje, karšto sezono metu langai nudažyti baltai, kad aštri ir karšta saulė netrukdytų protauti . Žiemą langai nuplaunami ir tampa skaidriais. Ananasams saulės šviesa padeda nokti, mokinių ir mokytojų galvose – gaminti dopaminą, kuris stiprina motyvaciją mokytis ir dirbti.

Pirmąją vizito dieną stebėjome anglų, lotynų kalbos, muzikos pamokas. Vidiniame kieme kartu su specialiųjų poreikių mokiniais atlikome visas ritmo pamokos užduotis. Stiprios patirtys. Per trumpą laiką kartu su jais sukūrėme gražų ryšį, jie apdovanojo mus pačių pagamintais keraminiais papuošalais. Klausinėjo, ar dar galės su mumis susitikti.

Bendravimas mokykloje tarp mūsų, mokinių ir mokytojų – malonus ir jaukus. Mūsų kuratoriai – mokytojai Carla, Monika, Nuno. Norisi pažinti ir mokytojus, ir mokinius. Šiandien ruošiamės antros darbo stebėjimo dienos vizitui.

Regina Baronienė

Rasa Oberhaus

Livija Trakumienė


Šiemet konservatorija tapo akredituota mokykla ir gavo Erasmus+ akreditaciją. Todėl nuo birželio
mėnesio pradedamas įgyvendinti naujas penkiolikos mėnesių mobilumų projektas. Projektas rengtas
remiantis pagrindiniais mokyklos veiklos prioritetais 2021-2024-iems metams, konservatorijos
strateginio plano tikslais ir poreikiais bei įstaigos veiklos analize. Todėl išsikelti du šio projekto uždaviniai:
pirmas – gerinti gabių muzikai vaikų ugdymo kokybę bei jų mokymosi rezultatus taikant tarptautinėse
veiklose įgytą patirtį, antras – tobulinti darbuotojų kompetencijas tarptautinėse veiklose.
Šio projekto rėmuose pedagogai ir administracijos darbuotojai vyks į darbo stebėjimo vizitus tam, kad
susipažintų su šiuolaikiškais metodais ir priemonėmis, mokymo ir mokymosi procesų organizavimu,
užmegs tarptautinį bendradarbiavimą, semsis gerosios Lietuvos bei užsienio šalių patirties, tobulins
kompetencijas, analizuos mokymosi pažangą ir rezultatus ir pan.
Projekto dėka į mobilumus taip pat galės vykti mokiniai, kurie įgyvendins tarptautinius projektus su
panašiomis Europos mokyklomis tam, kad pagerėtų jų mokymosi rezultatai, motyvacija mokytis, gerėtų
mokyklos lankomumas ir pan.
Erasmus+ akreditacijos projektai, ir konkrečiai šis projektas, prisidės prie konservatorijos ugdymo
kokybės ir pažangumo gerinimo, tarptautiškumo strategijos įgyvendinimo – mokyklos veiklose bus
taikomos parsivežtos inovacijos (po darbo stebėjimo vizitų), mokiniai mokysis projektinėse netradicinėse
veiklose, tuo pačiu gerins pažangumą dėl naujų metodų taikymo bei dėl galimybės mokytis tarptautinėje
aplinkoje (į mobilumus atrenkami aukštesnį pažangumą turintys mokiniai). Taip pat projektas prisidės
prie konservatorijos vardo garsinimo – kas aktualu ieškant gabių muzikai vaikų – todėl mobilumo
projektuose numatomos aktyvios viešinimo veiklos.