VIII vaikų ir jaunimo festivalio „Muzika kviečia kiekvieną” nuostatai

Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos 100 metis. V, VI, VII Vaikų ir jaunimo festivaliai „Muzika kviečia kiekvieną“.

Vasaros stovykla „Muzika kviečia kiekvieną 2024”

Savanoriai

UgdymasKarjerai

#MuzikaKvieciaKiekviena

#SocialinePilietineVeikla

#Savanoryste

2024 m. rugpjūčio 19-24 dienomis vykusi VII vaikų ir jaunimo festivalio „Muzika kviečia kiekvieną“ kūrybinė vasaros stovykla panardino į gausią, turiningų patirčių sklidiną renginių ir reginių programą. VII-asis festivalis tapo trečiuoju ir baigiamuoju trimetėje Klaipėdos miesto savivaldybės dalinai finansuojamoje programoje “Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečio minėjimas”. Mūsų festivalis augo: daugėjo žiūrovų, dalyvių, savanorių gretos. Šio festivalio stovykloje savanoriavo net 24 mokyklos mokiniai (3 – iš IIa, 6 – iš IIIa, 5 – iš IIIb, 3 – iš IVa, 7 – iš IVb). Džiaugiamės dideliu mokinių noru padėti mums, pedagogams, šioje, septintoje stovykloje. Šiais metais pirmą kartą atsirado “judanti” norinčiųjų eilė ir minimalūs atrankos kriterijai – ne visi norintys galėjo tapti savanoriais.

Didelis savanorių indėlis festivalio stovykloje. Jų veiklos kūrė pozityvią atmosferą, gerą dalyvių nuotaiką, vienijo mūsų mokyklos bendruomenę. Kadangi festivalio mastelis augo,

vieniems mokytojams, be savanorių pagalbos, suplanuotas veiklas vykdyti būtų sudėtinga.

Gražiausia savanorystės šioje stovykloje praktika – rūpintis mažesniais stovyklos draugais – stovyklos dalyviais: žadinti juos ryte, organizuoti mankštą, lydėti į koncertus ir edukacijas, sužiūrėti, kad nepamirštų maitinimų, kartu su jais koncertuoti ir dar eilę kitų darbų atlikti.

Likome labai patenkinti savanorių atsakomybe ir iniciatyvomis, dėkojame jiems už visas veiklas. Tikime, kad ir jiems patiko šios praktikos – jos puiki pradžia kiekvieno karjeros kelyje. Ateityje gal jie pasirinks savanoriavimą ligoninėse, senelių, vaikų namuose – ten, kur visuomet reikalinga pagalba.

Visiems stovykloje padėjusiems savanoriams bus užskaitytos socialinės pilietinės veiklos valandos. O kitą vasarą, būsimojoje aštuntoje festivalio stovykloje, vėl tikimės savo mokyklos mokinių prasmingos pagalbos.

Karjeros specialistė Regina Baronienė


Baigiamasis koncertas

Atsisveikindami su VII-uoju vaikų ir jaunimo festivaliu „Muzika kviečia kiekvieną”, dalijamės baigiamojo koncerto nuotraukomis. Ačiū Robertui Oberhaus už kūrybingą fotografo darbą visos stovyklos metu!


„Muzika kviečia kiekvieną” stovyklos finalas

#MuzikaKviečiaKiekvieną

#Ugdymaskarjerai

„Muzika kviečia kiekvieną” stovyklos finalas: susitikimas su specialiai šiam projektui parašyto kūrinio autoriais Sauliumi ir Donatu Petreikiais ir baigiamojo koncerto akimirkos.

Jau pasibaigiant intensyviai penktajai stovyklos dienai (stovyklautojai repetavo, dalyvavo ekskursijoje po Klaipėdos senamiestį ir vėl rinkosi repetuoti atskirai, o vėliau ir bendrai), mūsų visų laukė išskirtinis vakaras. Visą savaitę ruoštas bendras stovyklautojų kūrinys tą vakarą sulaukė ir paskutinių dalyvių. Šie dalyviai – kompozicijos „Laiminguo” bendraautoriai, broliai Saulius ir Donatas Petreikiai.

Sutikę ilgai lauktus svečius, pirmiausia juos pakalbinome. Visų pirma, turbūt nemaža dalis jaunųjų stovyklos dalyvių pirmą kartą gyvai sveikinosi su muzikos kūrėjais, turėjo galimybę išgirsti iš pačių autorių lūpų, kaip gimsta muzika ir jau konkrečiai šiam projektui skirta kompozicija. O antra, buvo labai įdomu išgirsti jų patirtis, istorijas, profesionaliosios muzikos kelio pradžią… Vienas svečių – Saulius – dar ir šimkiukas. Bent jau trumpai mums papasakojo, kaip jam čia sekėsi mokytis ir muzikuoti, trimitą pūsti. Vakaro dalyviams atskleidė ir keletą smagių istorijų iš Šimkinės laikų, dabartiniams šimkiukams negailėjo naudingų patarimų.

Nedaugžodžiavę baigiame pokalbį, mūsų svečiai pasiruošia, stovyklautojai pasiima instrumentus, sustatomos kėdės, pultai ir… prasideda muzika. Generalinė repeticija vyko operatyviai ir itin sklandžiai. Visiems aišku, kad rytojaus finalas bus gyvas, efektingas ir pulsuojantis pačia geriausia energija…

Taip ir įvyko! Gražų šeštadienio vidudienį į mūsų konservatoriją susirinko gausus būrys klausytojų. Nors baigiamajame koncerte pasirodo tikrai ne visi stovyklos dalyviai su savo ruošiamais soliniais ar ansambliniais numeriais, tačiau vienas kito palaikymas – begalinis… Koncerto programoje – jau ankstesniuose stovyklos koncertuose girdėta muzika, tačiau šį kartą konservatorijos salėje visi kūriniai suskambo daug užtikrinčiau. Turbūt kiekvienas išėjimas į sceną suteikė vis daugiau pasitikėjimo, o kur dar mokytojų padrąsinimas ir didžiausios publikos ovacijos!

Nuoširdžiai palaikėme ir džiaugiamės fortepijono, smuiko, trombono, kanklių, birbynės ir vokalo muzikos atlikėjais. Nuo solo numerių, duetų, trio iki didesnių ansamblių pasirodymo… Žinoma, didžiausios sudėties reikalaujantis kūrinys – jau minėta finalinė kompozicija „Laiminguo” priešakyje su jos bendraautoriais Sauliumi ir Donatu.

„Laiminguo” muzika – rami, tyli, meditatyvi… Taip pat vienijanti ir energinga. Vis kartojama frazė „laiminguo laimintuo…” – lyg magiška eilutė, pats tyriausias laiminimas vienas kitam muzikos kūnu. O melodijos intonacijos ir frazės, regis, išaustos iš mūsų archajiškiausių liaudies muzikos klodų – sutartinių.

Nuo pirmųjų kūrinio tonų visi persikėlėme į „Laiminguo” autorių muzikos pasaulį… Donatui lengvai akompanuojant gitara, prisijungia dainuoti Saulius, dainavimą keičia instrumentai – trimitas, ragas… prisijungus chorui ir orkestrui „laiminguo laimintuo” visa savo galybe skleidėsi balsu, emocija, instrumentais, o svarbiausia, buvo matyti jaunųjų atlikėjų akyse.

Plojimai ir didžiausia padėka autoriams už išskirtinę patirtį mūsų moksleiviams, stovyklos dalyviams ir, žinoma, visą savaitę jaunuosius muzikus ruošusiems mokytojams, dirigentei Jolantai Vyšniauskienei.

Mokytoja Agnė Vanagienė

Robert Oberhaus nuotraukos


II grupės ekskursija

Robert Oberhaus ir Edita Ambrozaitienė pasidalijo nuotraukomis iš II grupės ekskursijos, kurios maršrutas šiek tiek skyrėsi nuo pirmosios.


Ketvirtoji VII tęstinio vaikų ir jaunimo festivalio „Muzika kviečia kiekvieną“ kūrybinės stovyklos diena.

#MuzikaKviečiaKiekvieną

Ketvirtoji stovyklos diena.

„Muzika kviečia kiekvieną” projekto dalyviai kasdien mokosi, gilina savo žinias apie atlikimo techniką ir kitus interpretacinius klausimus. Su dideliu užsidegimu ir rūpesčiu juos visapusiškai globoja ir savo patirtimi dalinasi patys tikriausi muzikos mylėtojai – stovyklos lektoriai – Konservatorijos mokytojai. Jaunieji muzikai patikėti į geriausias rankas: fortepijono, vokalo, akordeono, gitaros, liaudies instrumentų, choro dirigavimo, pučiamųjų, styginių instrumentų ir garso režisūros profesionalų. Kai šalia tokie ryškūs vedliai, nebaugus tampa ir žengimas į sceną, kad ir su ką tik, vos per kelias stovyklos dienas, paruoštu nauju kūriniu…

Ketvirtąją stovyklos dieną nenumatytas lietus vietoje planuotos ekskursijos po Klaipėdos senamiestį visus subūrė papildomai bendrai repeticijai konservatorijos salėje. Kaip įprasta, finalinę stovyklos dieną vyks baigiamasis projekto koncertas, kuriame išgirsime ne tik individualiai ir ansambliuose ruoštus kūrinius, bet ir specialiai šiam projektui sukurtą Donato Petreikio opusą „Laiminguo”, kuriam atlikti reikalingas bene kiekvienas stovyklos dalyvis… Taigi, kruopštus darbas ir aktyvus pasiruošimas, tikime, atneš gražų rezultatą ir taps dar vienu įsimintinu momentu jauniesiems stovyklautojams. Nekantraujame išgirsti!

Na, o laikas po repeticijų visus kvietė jau į antrąjį projekto koncertą Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje Giruliuose. Jauki kamerinė aplinka, gausus būrys jaunųjų atlikėjų ir pilna salė palaikančių klausytojų nuteikė itin maloniai. Ir visai ne be reikalo – įvairi koncerto programa ir puikiai nusiteikę dalyviai dovanojo spalvingų muzikinių akimirkų. Šiandienos koncerte vyravo, nors ir skirtingų žanrų, stilių ir laikotarpių, instrumentinė muzika.

Klausėmės net septynių fortepijoninės muzikos kūrinių – nuo klasikų L. van Beethoven, F. Liszt iki šiuolaikinės D. Alexander pjesės. Jaunieji pianistai pasižymėjo tikslumu ir įtaigiai atliko savo ruoštus kūrinius.

Fortepijono skambesiui puikiai surezonavo smuiko, birbynės, trimito ir akordeono tembrai. Abejingų nepaliko D. Verdi ,,Vergų choro” muzika iš operos ,,Nabukas”, rodės lyg išdainuota trombonu… O ir daina šio vakaro koncerte taip pat nepamiršta, atnešusi lengvumo ir svajingų tonų – klausėme merginų ansamblio ir dviejų solinių numerių.

Visa koncerto programa vainikuota vasarišku numeriu – girdėjome lietuvių autorės Indrės Stakvilės ,,Mirabelės”, kurį jautriai atliko jungtinis kanklių ir birbynių ansamblis. Plojimai dalyviams ir juos ruošusiems lektoriams!

Po gražių pasirodymų, emocijoms atslūgti visų dalyvių laukė gardi vakarienė ir smagus laikas prie jūros.

Fotografavo Robert Oberhaus ir Edita Ambrozaitienė.

Mokytoja Agnė Vanagienė


Trečioji VII tęstinio vaikų ir jaunimo festivalio „Muzika kviečia kiekvieną“ kūrybinės stovyklos diena.

#MuzikaKviečiaKiekvieną

Trečiosios dienos įspūdžiai.

Greta įprastų veiklų stovyklos dalyviams (rytinė mankšta, individualios pamokos, bendro kūrinio repeticijos), kurios vyksta Konservatorijos ribose, trečioji diena visus kvietė į miestą. Ir net dukart.

Jaunieji stovyklautojai turėjo kol kas išskirtinę galimybę apsilankyti dar visai neseniai duris atvėrusiame rekonstruotame Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras. Prie jų prisijungė smalsaujantys savanoriai ir stovyklos lektoriai – Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokiniai ir mokytojai. Didžiajai daliai lankytojų tai buvo pirmas apsilankymas atnaujintame teatre. O įspūdžių… daug! Galime sakyti, iki dangaus 🙃. Ten pirmiausia ir kilome – į aukščiausią teatro dalį – bokštą. Iš dešimto aukšto grožėjomės atsivėrusiu senamiesčio (ir ne tik) vaizdu.

Vėliau teatro darbuotoja Justina Mikniuvienė mus kvietė pamatyti, kaip veikia visas teatro mechanizmas. Aplankėme mažąją kamerinę salę, jungtinių repeticijų, orkestro, choro repeticijų ir baleto sales… Nusileidę į teatro rūsį apžiūrėjome net kondicionavimo sistemą – juk teatre, kur pilna instrumentų, dekoracijų, visada būtina išlaikyti tam tikrą temperatūrą.

Na, ir turbūt visų labiausiai lauktas apsilankymas didžiojoje salėje „Jūra”… Bet pirmiausia keliaujame ne į pačią salę, o apžiūrime ją iš apačios. Naujai pastatyta salė turi sudėtingą scenos mechanizmą, kuris prireikus transformuojasi į sceną su orkestrine duobe. Didžiulės erdvės, įvairūs įrenginiai ir klaidūs koridoriai tik dar labiau sudomina ir pagaliau mus atveda iki smėliuotos… „Jūros”.

Salė „Jūra” išties įspūdinga ir atima žadą… Didelės molio plokštės puošia visas sienas, o suformuoti bangų raštai tik dar labiau pabrėžia interjero išskirtinumą. Ir, žinoma, pasak specialistų, visa tai kuria ypatingai gerą akustiką. Deja, šiandien to pajusti negalėjome, pabuvojome tyloje, tačiau rankose ateinančio sezono repertuaras, tad progų tikrai bus. Ir dar… Įdomus faktas, kurį mums pasakė teatro gidė: „Šioje salėje yra daugiausiai lietuviško molio vienoje vietoje”.

Pamačius, kaip veikia didžiulė teatro mašina, pasigėrėjus jos įdomybėmis ir grožiu „iš vidaus”, belieka apsilankyti koncerte, operoje ar spektaklyje ir išgirsti, kaip šiuose namuose karaliauja pati muzika.

Teatrą paliekame kupini įspūdžių. Vieni stovyklautojai dalindamiesi emocijomis keliauja pasidžiaugti Klaipėdos senamiesčiu, kiti – ruoštis koncertui. „Apšilus kojas” konservatorijos aplinkoje ir įsibėgėjus trečiajai stovyklos dienai, laukia pirmasis projekto „Muzika kviečia kiekvieną” muzikinis vakaras. Jau antrus metus projekto dalyvius koncertuoti priima Victoria Hotel Klaipeda. Šioje istoriškai svarbioje vietoje (juk tai seniausias Klaipėdos miesto pastatas!) savo jėgas bandė jaunieji dainininkai.

Vieni dalyviai labiau patyrę ir stovyklos metu lektorių pagalba tik nugludina paskutines detales koncertiniam variantui, kitiems – tai didelio ir gražaus darbo pradžia su daugybę iššūkių. Vienas tokių – koncertuoti naujoje aplinkoje įvairiems klausytojams.

Koncerte išgirdome solistų ir ansamblių, daugiausia džiazo ir populiariosios muzikos numerių. Pasirinkti koncerto programos kūriniai ir jų autoriai labai plataus spektro – nuo lietuvių autorių Ingridos Toleikytės, Ingridos Ručinskienės, Jurgos Šeduikytės, „Žalvarinio” iki Amy Winehouse dainų.

Džiazo ir populiariosios muzikos lektorių Aušros Butkevičienės ir Livijos Trakumiemės organizuotam koncertui įvairovės atnešė ir du klasikinės muzikos numeriai – klausėmes romantikų Edward Elgar ir Frederic Chopin muzikos garsų.

Pirmasis koncertas buvo šiltai sutiktas klausytojų – tarp jų ir projekto dalyviai, lektoriai. O ramiai poilsiaujantys ir viešbutyje apsistoję svečiai karts nuo karto dairėsi pro savo kambarių langus, smalsiai besidairydami… kas gi čia juos taip maloniai kviečia? Ogi muzika!

Mokytoja Agnė Vanagienė

Robert Oberhaus ir Editos Ambrozaitienės nuotraukos


Antroji VII tęstinio vaikų ir jaunimo festivalio „Muzika kviečia kiekvieną“ kūrybinės stovyklos diena.

#MuzikaKvieciaKiekviena

Stovyklautojų antradienis prasidėjo energinga mankšta lauke. Vėliau visi išsiskirstė į individualias pamokas klasėse ir repeticijas, o vakare susipažino su Konservatorijos psichologe ir socialine pedagoge, kurios pakvietė į dailės terapiją ir jausmų pažinimo žaidimą. Dalyvių buvo daug, o laikas prabėgo nejučia, po užsiėmimo visi dalijosi geromis emocijomis, uždavė klausimų, mielai bendravo. Energingai prasidėjusią dieną užbaigė snausti neleidęs emocingas šimkiukų koncertas 😄🎶

Fotografavo Robert Oberhaus


Pirmoji VII tęstinio vaikų ir jaunimo festivalio „Muzika kviečia kiekvieną“ kūrybinės stovyklos diena.

#MuzikaKvieciaKiekviena

Rugpjūčio 19 dieną prasidėjo VII-oji tęstinio vaikų ir jaunimo festivalio „Muzika kviečia kiekvieną“ kūrybinė stovykla. Stovyklos veiklos apjungė Vakarų regiono muzikos ir meno, bendrojo ugdymo mokyklų, neformalaus ugdymo įstaigų auklėtinius. Festivalį skyrėme Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečio paminėjimui. Pasitelkėme visuomenės aktyvų įsitraukimą užtikrinančias priemones ir formas – koncertus, kūrybines stovyklas mokiniams, įvairias edukacijas. Šio festivalio renginiuose pristatysime Klaipėdos muzikinę kultūrą.

VII festivalio edukacijų turinyje apžvelgsime Klaipėdos krašte įvairiu metu gyvenusių ir kūrusių profesionalių lietuvių kompozitorių kūrybą bei baigiamajame koncerte atliksime šiam festivaliui sukurtą kompozitoriaus Donato Petreikio kūrinį „Laiminguo“.

Į kūrybinę stovyklą (2024 m. rugpjūčio 19–24 d.) atvykę dalyviai buvo apgyvendinti Konservatorijos bendrabutyje. Kiekvienam buvo padovanoti marškinėliai su festivalio logotipu. Mokyklos salėje pristatyti visi mokytojai, kurie stovyklos metu dalyvius ugdys muzika. Į sceną užlipo ir įspūdinga savanorių komanda, joje – 24 mūsų Konservatorijos mokiniai, kurie mielai atlieka visus deleguotus darbus ir patys imasi iniciatyvų. Ši komanda suorganizavo stovyklos atidarymą: rašė scenarijų, ruošė koncertinius numerius, organizavo susipažinimo žaidimus, dekoravo stalus ir pjaustė maistą. Tikimės, kad stovyklos dalyviams patiko. Ir linkime, kad išsipildytų renginio vedėjo ištarta frazė: „Tokių stovyklų planuojame šimtą, ši – septintoji…”. 😄

Fotografavo Robert Oberhaus.

Projekto administratorė Regina Baronienė



Kviečiame vaikų ir jaunimo festivalio – konkurso  „Muzika kviečia kiekvieną” dalyvius ir nedalyvavusius konkurse į muzikinę vasaros stovyklą, kuri vyks Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje rugpjūčio 19 – 24 dienomis.

Stovyklos dalyvio anketą galite užpildyti čia

Užpildę anketą, automatiškai esate registruojami į stovyklą. Kai vietų nebeturėsime, anketa taps „neaktyvi”.

Į visus klausimus atsakysime el. paštu muzikakviecia@gmail.com arba telef. nr.:

Živilė Čapienė +370 611 21519

Edita Ambrozaitienė +370 675 23026

Esate laukiami! Skubėkite registruotis


Muzika kviečia kiekvieną 2024 nuostatai

Festivalio dienotvarkė
Repeticijų grafikas 17 – 18 d.d.
Repeticijų grafikas 19 d.
Repeticijų grafikas 19 – 20 d.d. (vokalistai)
Instrumentalistų pasirodymų eilės tvarka
Vokalistų pasirodymų eilės tvarka
Instrumentalistų pasirodymų programa
Vokalistų pasirodymų programa

Jubiliejinio koncerto „Konservatorija. 100-mečio arka” įrašas (LRT/plius mediateka, 2023-11-10)
Agnė Vanagienė. Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos jubiliejinis koncertas
Agnė Vanagienė. „Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijai – 100!”

 VI vaikų ir jaunimo festivalio „Muzika kviečia kiekvieną“ vasaros stovyklos TVARKARAŠTIS 2023 m. rugpjūčio 21-26 d. 

ŠEŠTOJI DIENA. Baigiamasis koncertas.

#muzikakvieciakiekviena

Rugpjūčio 21–26 dienomis Klaipėdos mieste vyko VI-ojo vaikų ir jaunimo festivalio „Muzika kviečia kiekvieną“ kūrybinė stovykla vaikams ir jaunimui. Renginio organizatorius – Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos bendruomenė, festivalį dalinai parėmė Klaipėdos miesto savivaldybė, įgyvendinti padėjo partneriai iš visos Lietuvos. Festivalio dalyviai atvyko iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Šį, VI-ąjį, festivalį (kaip ir prieš tai vykusį V-ąjį) paskyrėme Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui, ir daugelį kūrybinės stovyklos veiklų siejome su muzikine kultūra Klaipėdoje.

Paskutinę festivalio dieną stovyklos dalyviai, savanoriai, mokyklos mokytojai Klaipėdos miesto visuomenei, stovyklos dalyvių tėveliams ir artimiesiems padovanojo baigiamąjį koncertą. Renginio metu skambėjo įvairių kompozitorių, stilių bei žanrų muzika. Jaunieji atlikėjai scenoje pademonstravo, kaip patobulėjo per savaitę, ką naujo išmoko. Scenoje visi išvydo bendrystę tarp stovyklos dalyvių, juos kuravusių savanorių ir mokytojų. Koncerto pabaigoje skambėjo baigiamasis kūrinys, Konservatorijos himnas „Už savo svajones“ (kompozitorius Deivydas Zvonkus), atlikėjai – choras ir orkestras, dirigentė Jolanta Vyšniauskienė. Jaukioje mokyklos salėje Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos direktorė Renata Krikščiūnaitė-Barcevičienė padėkojo visiems, kurie padėjo sukurti įsimintiną renginį ir reginį. Kitą, 2024 m. rugpjūtį, vėl kviečiame visus į uostamiestį. Kviečiame ir mes, ir muzika, kuri kviečia kiekvieną.

Projektų administratorė Regina Baronienė

Fotografavo Robert Oberhaus


PENKTOJI DIENA

#muzikakvieciakiekviena

Penktadienis. Penktoji stovyklos diena.

Visą savaitę stovyklautojus džiugino geras oras ir puiki nuotaika. Tradiciškai rytas prasideda nuo mankštos, kad dieną stovyklos dalyviai jaustųsi puikiai ir būtų energingi. Pavalgę sočius pusryčius, jaunuoliai dalyvauja individualiose pamokose su mokytojais. Vidurdienį skubame į viešbutį „Viktorija“, kur visų laukia stovyklautojų koncertas. Susirinkus žiūrovams, prasideda dar vienas stovyklos koncertas. Skambėjo instrumentinė ir vokalinė įvairių stilių muzika. Žiūrovus džiugino jaunų žmonių pasirodymai, šypsenos, juokas. Koncertas buvo nuotaikingas, su didele emocijų doze.

Vakare visi dalyvavo bendro kūrinio repeticijoje. Su nekantrumu ir jauduliu stovyklos dalyviai laukė šeštadienio, kad galėtų parodyti, kaip per penkias dienas augo, tobulėjo ir mokėsi…

Živilė Viliutė

Robert Oberhaus nuotraukos


KETVIRTOJI DIENA

#muzikakvieciakiekviena

Ketvirtai stovyklos dienai einant į pabaigą, stovyklautojai vyko į Girulių biblioteką, kurioje laukė būtent jų paruoštas koncertas. Renginį stebėjo ne tik stovyklos dalyviai, savanoriai, mokytojai bei tėveliai, bet ir visi norintys gyventojai. Jaunuoliai su nekrantrumu ir jauduliu laukė savo eilės eiti į sceną ir parodyti, ko yra pasiekę ir išmokę jau dabar. Girdėjom net 21 pasirodymą, skambėjo tiek instrumentinė, tiek vokalinė muzika. Kai kuriems tai buvo debiutas scenoje, o kitiems, kurie stovykloje dalyvauja jau ne vienerius metus, buvo puiki proga parodyti, kaip tobulėja ir mokosi. Kiekvienas atlikėjas sulaukė gausių plojimų ir daugybės palaikančių šypsenų.

Koncertui pasibaigus visi kartu keliavome smagiai ir draugiškai pavalgyti vakarienės prie jūros ir pasiklausyti jos ošimo.

Živilė Viliutė

Fotografavo Robert Oberhaus


KETVIRTOJI DIENA

#muzikakvieciakiekviena

Ketvirtadienis stovyklautojams buvo kupinas įspūdžių ir jaudulio.

Rytą jaunuoliai pradėjo nuo tradicinės mankštos ir sočių pusryčių, o vėliau keliavome iš arčiau pamatyti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono kareivių gyvenimą. Stovyklautojus pasitiko kariškiai ir pradėjome savo ekskursiją. Sužinojome apie šio bataliono įsikūrimo istoriją, tradicijas ir dienotvarkę. Pamatėme iš arti kariuomenės ginklus ir karinę techniką, apie kuriuos papasakojo atsakingi kariai. Apsilankėme muziejuje ir gyvenamosiose patalpose. Jaunieji kariai stovyklautojams pasakojo savo dienotvarkę, demonstravo lovos pasiklojimo įgūdžius bei supažindino su gyvenimo taisyklėmis ir bausmėmis, jei nesilaikoma taisyklių. Norintys jaunuoliai galėjo pasimatuoti šarvines liemenes ir pratyboms reikalingas kuprines. Kariai atsakingai atsakinėjo į visus užduodamus klausimus ir stebino stovyklautojus savo gyvenimo ypatumais.

Po ekskursijos visi susimąstę apie kariuomenės gyvenimą grįžome į konservatoriją ir tęsėme savo dieną ruošdamiesi koncertui.

Živilė Viliutė

Nuotraukų autorė kpt. Diana Malakmadzė.


TREČIOJI DIENA

#muzikakvieciakiekviena

Trečiosios dienos vakaras – stovyklautojai turėjo susitikimą su konservatorijos absolventais Monika, Jorige ir Edvinu.

Šios trys skirtingos asmenybės pasidalijo savo muzikinio gyvenimo keliu, dalijo patarimus, pasakojo įspūdžius iš mokyklos gyvenimo ir ne tik. Pasakojimai prasidėjo nuo gyvenimo iki Stasio Šimkaus konservatorijos. Visi trys absolventai buvo vieningos nuomonės, jog baigus muzikos mokyklą liko tuštuma, o kas dabar? Taip jie atrado skirtingus kelius į vieną tikslą – mokytis muzikos Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje. Kitas klausimas buvo apie linksmus atsitikimus, kurie įvyko mokykloje, bet į šį klausimą buvo atsakyta, jog geriausi dalykai lieka paslaptyje. Apie muzikinį tobulėjimą mokykloje kiekvienas turėjo skirtingą atsakymą, tačiau apibendrinus galima pasakyti – svarbiausia turėti tikslus ir siekti jų įgyvendinimo.

Visų pasakojimai buvo skirtingi, bet tuo pačiu visus tris konservatorijos absolventus vienija meilė muzikai. Monika po Šimkaus konservatorijos baigimo tapo elektroninės muzikos kūrėja, Edvinas ir Jorigė taip pat kuria muziką, siekia savo tikslų ir svajonių. Tačiau svarbu paminėti, jog konservatorijoje šie du jauni žmonės – Jorigė ir Edvinas – patys nesitikėdami rado gyvenimo meilę, baigę mokyklą jaunuoliai vėl susitiko ir nuo šiol kuria gyvenimą kartu kaip vyras ir žmona.

Susitikimo pabaigoje visi absolventai dalijo patarimus stovyklautojams. Monika visiems patarė: „Ne užsisvajokite, o darykite, tik taip pasieksite to, ko norite“, Jorigės patarimas: „Svarbiausia nebijoti klaidų, iš jų mokomės ir tobulėjame“, Edvinas: „Turėkite tikslus ir jų siekite, susirašykite juos į atmintinę ir stebėkite, ko pavyko pasiekti“. Paskutinis absolventų patarimas buvo: „Džiaukitės kiekviena akimirka šioje mokykloje, nes tai geriausia, kas galėjo nutikti“.

Šį gražų susitikimą užbaigė absolventų koncertas. Po to bendrabutyje stovyklautojų laukė savanoriai, kurie paruošė improvizacijų vakarą.

Susitikimą vedė Gvidas ir Aironas. Fotografavo Robert.

Živilė Viliutė


#muzikakvieciakiekviena

Pasidalijo Edita Ambrozaitienė.

Trečiadienio rytą nuo konservatorijos pajudėjo didžiulis būrys – apie 80 jaunuolių su mokytojais. Žygis prasidėjo maršrutiniu autobusu Nr. 4 „GIRULIAI”, kuriuo važiavome, anot savanorių, „kaip agurkėliai stiklainyje” ar „tunas skardinėje”. Bet tai mums geros nuotaikos nesugadino, saulė šypsojosi, vaikai juokavo, mokytojai pasakojo anekdotus!

Na, ir štai mūsų galutinė maršruto stotelė – Giruliai. Pasipustom padus ir visi einame link Olando kepurės. Pirmasis sustojimas ir bendra fotonuotrauka. Kažkas jau išalksta, reikia pasistiprinti. Truputį atsikvėpę, einame toliau – leidžiamės palei jūrą mišku, o jūra mus pasitinka savo šniokštimu ir gaivinančiu vėju. Nusileidę prie vandens, sustojame pailsėti ir papietauti, keletas išdrįsta bristi į banguotą jūrą, kiti sugalvoja pažaisti su kamuoliu.

Trumpai atsikvėpę, keliaujame toliau, nes laikas mus labai spaudžia… Sparčiu žingsniu pasiekiame Girulių bateriją, dar truputis ėjimo smėliu ir mes jau kylame į kopas link autobusų stotelės. Pasiekę stotelę galime atsikvėpti…

Šis žygis kai kam tikrai buvo nemažas iššūkis, bet saulės nubučiuoti ir vėjo nuglostyti grįžome laimingi į namus – Stasio Šimkaus konservatoriją!!!


ANTROJI DIENA

#muzikakvieciakiekviena

Tikėjomės gero oro visos stovyklos metu. Antra diena – ir vėl oras puikus! Šią dieną oras mums taip pat buvo labai svarbus, nes išplaukėme į Kuršių marias Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos laivu. Mūsų labai daug, tad visi į vieną reisą tilpti negalėjome, turėjome dvi ekskursijas, kiekvienoje jų Kuršių marių panorama mėgavosi po 40 mūsų festivalio ekskursantų. Nuo gegužės pabaigos galimybe pažinti vienintelį Lietuvos uostamiestį iš vandens pasinaudojo jau apie du tūkstančiai žmonių, ir mes tarp jų! Gidė papasakojo apie visas įmones, kurios įsikūrusios Kuršių marių pakrantėje, apie uosto plėtros darbus, ir ekskursijoje visas uostas atsivėrė lyg ant delno. Prieš išplaukiant stovyklos dalyviai buvo supažindinti su saugiu elgesiu kelionėje. „Ar saugu maitinti žuvėdras?” – toks buvo savanorės klausimas. Nusprendėme, kad mums saugu, gal nesaugu pačioms žuvėdroms. Klydome. Saugumo jausmas dingo, kai žuvėdros, supratusios, kad turime visą paprastąjį baltąjį batoną, būriais ėmė skraidyti labai žemai virš mūsų galvų . Viskas baigėsi gerai, nieko blogo nenutiko. Turbūt, kiekvienas nujaučiate, ko bijojome labiausiai… Ekskursijos metu dalyviai už teisingus atsakymus laimėjo prizus. Džiugino, kad savanoriai atsakingai ir nuoširdžiai rūpinasi savo kuruojamais stovyklos vaikais, puiku buvo matyti, kaip mažesnieji įsikibdavo į parankę savo savanoriams.

Mokykloje laukė pietūs, individualios repeticijos, grupinė finalinio kūrinio repeticija ir diskoteka. Ji vakare vyko bendrabučio salėje. Užfiksuoti kadrai liudijo, kad energijos, plastiškumo, ritmiškumo ir lygybės netrūko 😄.

Ir vėl tikimės gero oro, nes trečiadienį laukia ilgas žygis pajūriu.

Projektų administratorė Regina Baronienė.

Fotografavo Robert Oberhaus ir Haroldas Šlikas.


#muzikakvieciakiekviena

Stovyklautojai visą savaitę kartu su mokytojais dirba ir tobulina savo muzikavimo sugebėjimus
individualiuose užsiėmimuose. Pamokų metu, jie turi galimybę tobulėti, išgirsti naujų patarimų ir įžvalgų.
Kiekvienas mokytojas stovyklautojui skiria didelį dėmesį jų grojimo technikai, kūrinio interpretacijai bei
daug kitų patarimų, kaip tapti savo srities profesionalais. Jaunuoliai turės puikią galimybę savo naujai įgytus
įgūdžius pademonstruoti stovyklos koncertuose.

Dienai einant į pabaigą visi stovyklos dalyviai kartu su savanoriais dalyvavo pirmoje bendroje
repeticijoje. Jungtiniam chorui vadovauja mokytoja – dirigentė Jolanta Vyšniauskienė, o jungtiniam
orkestrui mokytojai – smuikininkai: Konrad Levicki ir Auksė Kaziukaitienė. Repeticijos pradžioje visi išgirdo
baigiamąjį kūrinį, aptarė atlikimo siekiamybę. Pasiskirstę į dvi grupes pradėjo mažais žingsneliais siekti
pagrindinio tikslo – parodyti, kaip per trumpą laiką galima įgyvendinti didelius tikslus, kai muzika jungia
kiekvieno širdį.
Vakaro pabaigoje po ilgos, daug įspūdžių kupinos dienos stovyklaustojai kartu su savanoriais atsipalaidavo
diskotekoje.

Živilė Viliutė


PIRMOJI DIENA – 2023

#muzikakvieciakiekviena

Šią vasarą jau į VI-ojo vaikų ir jaunimo festivalio „Muzika kviečia kiekvieną“ vasaros kūrybinę stovyklą suvažiavo vaikai ir jaunimas iš visos Lietuvos: Gargždų, Kretingos, Tauragės, Platelių, Jurbarko, Šilalės, Pagėgių, Skuodo, Mažeikių, Šiaulių, Klaipėdos. Penkiasdešimt šeši muzikuojantys ir muziką mėgstantys vaikai. Grojantys birbyne, saksofonu, fortepijonu, smuiku, kanklėmis, violončele, akordeonu, gitara, trimitu, mušamaisiais instrumentais, dainuojantys klasiką, populiariąją muziką, džiazą ir geru garsu besidominys – būsimieji garso režisieriai (jie neturėjo galimybės ilgoms pažintims, mokytojo Haroldo buvo iškart įdarbinti atidarymo renginyje).

Pirmoji diena visada sudėtingiausia. Reikia kantrybės, kol sulauki savo raktų į paskirtą kambarį, drąsos bendrauti su nepažįstamaisiais, ištvermės pažintims ir aktyviems žaidimams ir energijos būsimai rytinei mankštai.

Stovyklos atidarymo renginys vyko mokyklos kiemelyje, džiugino geras oras, pakili visų nuotaika. Atidarymo šventę sukūrė stovyklos savanoriai, jų – aštuoniolika: atsakingų, kūrybingų Konservatorijos mokinių. Ir dar dvi savanorės – Eglė ir Kamilė – jau LMTA būsimosios studentės, mūsų mokyklos absolventės. Džiaugiamės jų pagaba. Ir savo mokiniais labai džiaugiamės. Nauda ir jiems, savanoriams – galimybė pabūti mokytoju, ugdymas karjerai ir užskaitytos socialinio pilietinio darbo valandos 😄. Savanorių komanda parengė trumpą koncertą, kuriame skambėjo muzika akordeonui, džiazo kompozicijos (fortepijonas, saksofonas) ir Bossa Novos žanro kūriniai.

Tikimės gero oro visos stovyklos metu.

Projektų administratorė Regina Baronienė.

Fotografavo Robert Oberhaus.


LAUREATAI


Visi atostogauja, o mes dalinamės džiugia naujiena, kuri primins, kad atostogos baigsis, neprasidėjus rudeniui…:) Laimėtas Klaipėdos m.savivaldybės skelbtas konkursas „Kultūros ir meno programos „Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos 100 metis. Papidomas konkursas 2022– 2024 m. “Projektų dalinis finansavimas 2022 m.”. Mūsų laimėtas projektas – V, VI, VII Vaikų ir jaunimo festivaliai „Muzika kviečia kiekvieną“. Sutartis su Klaipėdos miesto savivaldybe jau pasirašyta, ir finansavimas skirtas V-ajam festivaliui. Esame nuoširdžiai dėkingi. Kūrybinė vaikų ir jaunimo stovykla prasidės rugpjūčio 22 d. ir truks iki rugpjūčio 27 d. Stovyklos programa jau sudėliota.

Projekto vadovė Regina Baronienė


 Straipsnis „VAKARŲ EKSPRESUI „Muzika sukvietė į Klaipėdą


Finalinis stovyklos koncertas 

  BAIGIAMASIS V vaikų ir jaunimo festivalio “Muzika kviečia kiekvieną“ koncertas


Vokalistų koncertas. Penktoji diena

Turėjome gražų vakarą Klaipėdos I. Simonaitytės bibliotekoje. Čia jaunieji vokalistai
atliko kūrinius, kuriuos paruošė per penkias stovyklos dienas. Skambėjo džiazo, populiarioji ir
liaudies muzika. Jaunuoliai jaudinosi, bet su šypsena dainavo ir skyrė savo kūrinius klausytojams.
Naujos patirtys, nauji pirmi kartai, jaudulys, noras parodyti geriausią ką išmoko – vakarui suteikė
nepaprastos šilumos. Net nepajutome kaip visos dainos sudainuotos ir visi žodžiai ištarti, su
šypsenom ir smagiom nuotaikom visi keliavome į ramų, šiltą paskutinį vasaros penktadienio
poilsį…


Ketvirta stovyklos diena

#muzikakvieciakiekviena

Šis ketvirtadienis stovyklautojams buvo ypatingas. Turėjome nuostabią dieną su
puikiais įspūdžiais ir beribėmis emocijomis. Apibūdinti šią dieną ganėtinai sunku, nes ji buvo
tobula.

Pirmoje dienos pusėje stovyklautojai turėjo galimybę dalyvauti operos solistės, Stasio
Šimkaus konservatorijos absolventės Agnės Stančikaitės meistriškumo pamokoje. Akylai stebėjome
ir įdėmiai klausėmės kiekvieno pasakyto žodžio ar patarimo. Buvo nepaprastai smagu ir įdomu
matyti, kaip puikiai per labai trumpą laiką įmanoma patobulėti, tačiau svarbiausia klausytis
patarimų iš puikių profesionalų.

Dienos viduryje stovyklautojai vyko į Girulių biblioteką, kurioje laukė būtent jų
paruoštas koncertas. Renginį stebėjo ne tik šios savaitės dalyviai, savanoriai ir mokytojai, bet ir
Klaipėdos miesto gyventojai. Jaunuoliai su nekrantrumu ir jauduliu laukė savo eilės eiti į sceną ir
parodyti, ko yra pasiekę ir išmokę jau dabar. Kiekvienas buvo apdovanotas gausiais plojimais ir
šypsenomis. Taip po truputį su mokytojų ir visų aplinkinių pagalba tampama profesionalais ir
tikromis žvaigždėmis!

Vakaro pabaigoje turėjome labai jaukius pokalbius su mokyklos absolventais ir būtent
jų padovanotu koncertu jauniesiems muzikantams. Agnė Stančikaitė, Gaivilė Simaitytė, Gediminas
Strupinskas ir Emilija Klara Bučinskaitė dalijosi prisiminimais, išgyvenimais, emocijomis bei
patirmi. Stovyklautojai turėjo galimybę paklausti, sužinoti, gauti patarimų apie viską, kas susiję su
šia mokykla. Pokalbių reziumė parodė, jog konservatorija yra tobula gyvenimo mokykla, kuri
padeda atrasti save. Po gražių kalbų visi absolventai padovanojo koncertą jaunimui. Plojimai ir
pagyrimų šūksniai aidėjo po kiekvieno pasirodymo, visi su šypsenomis veide stebėjo pasirodymus
didelėmis nuostabos pilnomis akimis. Tai buvo puikaus vakaro pabaiga….

Mokytoja Živilė Viliutė

. Festivalio „Muzika kviečia kiekvieną” STOVYKLOS SVEČIAI 2022.08.25


Trečia diena. Būgnų edukacija

#muzikakvieciakiekviena


Trečiosios dienos pabaigoje stovyklautojai dalyvavo būgnų edukacijoje
„Klaipėdietiškų ritmų damba“. Užsiėmimą vedė Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
mušamųjų instrumentų mokytojas Viačeslav Krasnopiorov. Edukacija prasidėjo nuo stovyklautojų
supažindinimo su mušamaisiais instrumentais. Įdomu ir džiugu buvo tai, jog dalyvavo ne tik
stovyklos dalyviai, bet ir Klaipėdos miesto gyventojai.

Visi turėjome progą prisiliesti prie vienokių ar kitokių mušamųjų instrumentų, išgirsti
jų skambėjimą bei suprasti, kiek daug galimybių turi šie instrumentai. Stovyklautojų veiduose
nedingo šypsenos, visi iki vieno su dideliu noru muzikavo kartu vadovaujant mokytojui. Turėjome
galimybę net improvizuoti ir išbandyti savo ritmo pojūčius. Kartu muzikavome ir mokėmės mušti
būgnais kaip didelis kolektyvas. Edukacija vyko konservatorijos kiemelyje, todėl net iš gatvės
sulaukėme žiūrovų, norinčių pasiklausyti. Galiu drąsiai teigti, jog stovykla „Muzika kviečia
kiekvieną!“ tikrai įrodė, jog būtent taip ir yra.

Stovyklautojai su puikia nuotaika ir plojimais padėkojo puikiam pedagogui už įdomias

pramogas, kurios suteikė daug naujų žinių.

Živilė Viliutė


Antra stovyklos diena

#muzikakvieciakiekviena

#ErasmusPlus

Štai ir praėjo antra stovyklos diena. Trumpai pasidalinsime jos akimirkomis.

Stovyklautojų rytas prasidėjo nuo ankstyvos rytinės mankštos, karią organizavo stovyklos savanoriai. Aktyviai pradėtas rytas visus pabudino iš miego ir nuteikė smagiai naujų įspūdžių kupinai dienai. Pirmoje dienos pusėje stovyklos dalyviai turėjo edukacinę veiklą – „Pažintis su Klaipėdos koncertų sale“. Prie garsiosios Klaipėdos koncertų salės mūsų laukė gerbiama kompozitorė, Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja bei Klaipėdos koncertų salės pavaduotoja kultūrinei veiklai Loreta Narvilaitė. Ji jaunimui papasakojo apie koncertų salės įsteigimo istoriją, aprodė patalpas bei pasidalino idėjomis ir skleidžiama koncertų salės misija.

Stovyklautojams buvo nauja ir negirdėta bei nematyta edvė, kurioje svarbiausias tikslas yra skleisti muzikos idėją, dalintis tuom, kas sieja muzikantus ir būsimus muzikantus. Kompozitorės žodžiai, skirti jaunimui buvo: „Muzika kviečia kiekvieną!“. Ne veltui mūsų stovyklos pavadinimas toks ir yra. Muzika sužadina vidinius jausmus, potyrius ir išgyvenimus. Ji ne tik padeda gyvenime, ne tik gali būti hobiu, bet ir gali tapti pagrindiniu gyvenimo tikslu ir misija. Kiekvieno žmogaus širdyje muzika kviestų kiekvieną mėgautis ja ir skleisti žinią kitiems. Klaipėdos koncertų salė bendradarbiauja su jaunimu ir stengiasi sudominti ne tik patyrusius muzikantus, mėgėjus ar muzikos mylėtojus, bet ir jaunus žmones. Šios salės koncertų gausa bei įvairiausių stilių pasiūlymas gali pritraukti įvairiausių muzikos stilių mėgėjų. Kaip žinoma, jau daugelį metų (gal tai visas šimtmetis, kai Konservatorijos patriarchas Stasys Šimkus surengė pirmąjį simfoninio orketro koncertą būtent šioje salėje) Klaipėdos miesto muzikai stengiasi pakylėti muzikinę kultūrą, kad kiekvienas galėtų atrasti tai, kas jam prie širdies ir kas kviestų pasiklausyti gyvo garso koncertų ir padėtų suvokti muzikos vertę.

Po edukacinės veiklos stovyklautojai grįžo į mokyklą ir pradėjo ruoštis individualiems užsiėmimais su mokytojais ir bendrai pagrindinio kūrinio repeticijai. Stebint užsiėmimus, buvo smagu matyti, kaip mokytojai dalijasi patirtimi, įgūdžiais bei vaizdžiai rodo, ką ir kaip daryti, kad muzika būtų gyva ir kviestų kiekvieną klausytoją atidžiai į ją įsiklausyti. Stovyklautojai noriai sėmėsi naujas žinias ir patarimus, stengdamiesi tai perteikti savo atlikimu.

Antrąją dieną vainikavo vakarinis Erasmus+ projektų pristatymas Konservatorijos salėje. Buvo pristatyti du projektai: „Developing professional knowledge, skills, and competence for music students“ ir “Improving the quality of teaching by improving language learning and sharing the best praktice of Klaipeda Stasys Simkus Conservatory”. Apie pirmajį projektą pasakojo konservatorijos mokytojas Haroldas Šlikas. Projekto idėja – kaip į mokymąsi ir muzikos kūrimą įtraukti kuo daugiau informacinių technologijų. Demonstruojamame filme buvo matomos visų trijų projekto partnerių komandų (iš Turkijos, Latvijos mokyklų ir mūsų Konservatorijos) veiklos, kurias vienijo kūrybiškumas ir jauki bendrystė. Mokyklos – partnerės susitiko tris kartus: Denizlyje, Liepojoje ir Klaipėdoje.

Antras projektas – kaip sujungti Bossa Novos muzikos žanrą, teatrinį ugdymą ir užsienio kalbų mokymąsi ir ta patirtimi pasidalinti su užsienio partneriais. Kadangi tas veiklas savo Konservatorijoje pavyko sujungti 2018 metais, patirtimi buvo pasidalinta Turkijos mokykloje. Vykusias veiklas pristatė pristatė aštuoni projekto dalyviai (mokiniai), kurie birželio mėnesį vyko į Turkiją, Denizlio miesto mokyklą (Hakki Derekoylu Guzel Sanatlar Lisesi) kartu su mokytojomis Livija Trakumiene, Regina Baroniene, Rasa Oberhaus. Mokiniai pasidžiaugė mūsų mokyklos, organizuojančios Erasmus+ projektines veiklas, suteiktomis galimybėmis pamatyti pasaulį, susipažinti su kitos tautos kultūra ir patraukliai pristatyti savo šalį, pasidalinti gerąja ugdymo patirtimi. Projekto komanda savo pristatymą papildė originaliomis filmuotomis atkarpomis iš muzikinio spektaklio „Dainuojantys Bossa Novos vandenys“ repeticijų ir spektaklio premjeros, papasakojo apie įspūdingą laisvalaikį, atliko Bossa Novos kūrinį „Mas Que Nada“, įtraukė visus stovyklos dalyvius į anglų, portugalų kalbų mokymosi užduotis ir išmokė atlikti Joao Gilberto dainą „Bim Bom“. Visi stovyklos dalyviai už aktyvų įsitraukimą buvo pavaišinti saldainiais „Bim Bom“ .

Taigi, visi išgirdo puikius pasakojimus, kaip muzika vienija visus, ne tik čia, bet ir kituose pasaulio kraštuose. Tai meno sritis, kuriai nebūtina mokėti svetimos kalbos, ji suteikia galimybę visiems susivienyti ir pajusti bendrumą bei meilę muzikai.

Kaip ir buvo paminėta, V vaikų ir jaunimo festivalio „Muzika kviečia kiekvieną“ kūrybinė stovykla prasidėjo su trenksmu. Stovyklautojų laukia dar ne viena nuotykių ir įspūdžių pilna diena vis sužinant kažką naujo ir smagiai bei turiningai praleidžiant laiką.

Mokytojos Živilė Viliutė ir Regina Baronienė

Projektų pristatymas „Muzika kviečia kiekvieną” stovyklos dalyviams 2022.08.23


Pirmoji stovyklos diena.

Apsigyvenimas. Susipažinimas. Lietus. Nerimas dėl stovyklos  atidarymo kiemelyje. Pragiedruliai. Mokytojų grilyje iškeptos dešrelės. Savanorių papuošti stalai. Kriaušės, sunokintos mokyklos kiemelyje augančio medžio. Nuskintos absolventų. Jauku.

https://drive.google.com/drive/folders/1EflOkAEThBvqI6WwKZsz3XTyFRKQ7R-7?usp=sharing

 DIENOTVARKĖ – IND PAMOKOS 2022 Stovyklos 
 STOVYKLOS DIENOTVARKĖ 1