Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos 100 metis. V, VI, VII Vaikų ir jaunimo festivaliai „Muzika kviečia kiekvieną“.


Muzika kviečia kiekvieną 2024 nuostatai

Festivalio dienotvarkė
Repeticijų grafikas 17 – 18 d.d.
Repeticijų grafikas 19 d.
Repeticijų grafikas 19 – 20 d.d. (vokalistai)
Instrumentalistų pasirodymų eilės tvarka
Vokalistų pasirodymų eilės tvarka
Instrumentalistų pasirodymų programa
Vokalistų pasirodymų programa

Jubiliejinio koncerto „Konservatorija. 100-mečio arka” įrašas (LRT/plius mediateka, 2023-11-10)
Agnė Vanagienė. Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos jubiliejinis koncertas
Agnė Vanagienė. „Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijai – 100!”

 VI vaikų ir jaunimo festivalio „Muzika kviečia kiekvieną“ vasaros stovyklos TVARKARAŠTIS 2023 m. rugpjūčio 21-26 d. 

ŠEŠTOJI DIENA. Baigiamasis koncertas.

#muzikakvieciakiekviena

Rugpjūčio 21–26 dienomis Klaipėdos mieste vyko VI-ojo vaikų ir jaunimo festivalio „Muzika kviečia kiekvieną“ kūrybinė stovykla vaikams ir jaunimui. Renginio organizatorius – Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos bendruomenė, festivalį dalinai parėmė Klaipėdos miesto savivaldybė, įgyvendinti padėjo partneriai iš visos Lietuvos. Festivalio dalyviai atvyko iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Šį, VI-ąjį, festivalį (kaip ir prieš tai vykusį V-ąjį) paskyrėme Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui, ir daugelį kūrybinės stovyklos veiklų siejome su muzikine kultūra Klaipėdoje.

Paskutinę festivalio dieną stovyklos dalyviai, savanoriai, mokyklos mokytojai Klaipėdos miesto visuomenei, stovyklos dalyvių tėveliams ir artimiesiems padovanojo baigiamąjį koncertą. Renginio metu skambėjo įvairių kompozitorių, stilių bei žanrų muzika. Jaunieji atlikėjai scenoje pademonstravo, kaip patobulėjo per savaitę, ką naujo išmoko. Scenoje visi išvydo bendrystę tarp stovyklos dalyvių, juos kuravusių savanorių ir mokytojų. Koncerto pabaigoje skambėjo baigiamasis kūrinys, Konservatorijos himnas „Už savo svajones“ (kompozitorius Deivydas Zvonkus), atlikėjai – choras ir orkestras, dirigentė Jolanta Vyšniauskienė. Jaukioje mokyklos salėje Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos direktorė Renata Krikščiūnaitė-Barcevičienė padėkojo visiems, kurie padėjo sukurti įsimintiną renginį ir reginį. Kitą, 2024 m. rugpjūtį, vėl kviečiame visus į uostamiestį. Kviečiame ir mes, ir muzika, kuri kviečia kiekvieną.

Projektų administratorė Regina Baronienė

Fotografavo Robert Oberhaus


PENKTOJI DIENA

#muzikakvieciakiekviena

Penktadienis. Penktoji stovyklos diena.

Visą savaitę stovyklautojus džiugino geras oras ir puiki nuotaika. Tradiciškai rytas prasideda nuo mankštos, kad dieną stovyklos dalyviai jaustųsi puikiai ir būtų energingi. Pavalgę sočius pusryčius, jaunuoliai dalyvauja individualiose pamokose su mokytojais. Vidurdienį skubame į viešbutį „Viktorija“, kur visų laukia stovyklautojų koncertas. Susirinkus žiūrovams, prasideda dar vienas stovyklos koncertas. Skambėjo instrumentinė ir vokalinė įvairių stilių muzika. Žiūrovus džiugino jaunų žmonių pasirodymai, šypsenos, juokas. Koncertas buvo nuotaikingas, su didele emocijų doze.

Vakare visi dalyvavo bendro kūrinio repeticijoje. Su nekantrumu ir jauduliu stovyklos dalyviai laukė šeštadienio, kad galėtų parodyti, kaip per penkias dienas augo, tobulėjo ir mokėsi…

Živilė Viliutė

Robert Oberhaus nuotraukos


KETVIRTOJI DIENA

#muzikakvieciakiekviena

Ketvirtai stovyklos dienai einant į pabaigą, stovyklautojai vyko į Girulių biblioteką, kurioje laukė būtent jų paruoštas koncertas. Renginį stebėjo ne tik stovyklos dalyviai, savanoriai, mokytojai bei tėveliai, bet ir visi norintys gyventojai. Jaunuoliai su nekrantrumu ir jauduliu laukė savo eilės eiti į sceną ir parodyti, ko yra pasiekę ir išmokę jau dabar. Girdėjom net 21 pasirodymą, skambėjo tiek instrumentinė, tiek vokalinė muzika. Kai kuriems tai buvo debiutas scenoje, o kitiems, kurie stovykloje dalyvauja jau ne vienerius metus, buvo puiki proga parodyti, kaip tobulėja ir mokosi. Kiekvienas atlikėjas sulaukė gausių plojimų ir daugybės palaikančių šypsenų.

Koncertui pasibaigus visi kartu keliavome smagiai ir draugiškai pavalgyti vakarienės prie jūros ir pasiklausyti jos ošimo.

Živilė Viliutė

Fotografavo Robert Oberhaus


KETVIRTOJI DIENA

#muzikakvieciakiekviena

Ketvirtadienis stovyklautojams buvo kupinas įspūdžių ir jaudulio.

Rytą jaunuoliai pradėjo nuo tradicinės mankštos ir sočių pusryčių, o vėliau keliavome iš arčiau pamatyti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono kareivių gyvenimą. Stovyklautojus pasitiko kariškiai ir pradėjome savo ekskursiją. Sužinojome apie šio bataliono įsikūrimo istoriją, tradicijas ir dienotvarkę. Pamatėme iš arti kariuomenės ginklus ir karinę techniką, apie kuriuos papasakojo atsakingi kariai. Apsilankėme muziejuje ir gyvenamosiose patalpose. Jaunieji kariai stovyklautojams pasakojo savo dienotvarkę, demonstravo lovos pasiklojimo įgūdžius bei supažindino su gyvenimo taisyklėmis ir bausmėmis, jei nesilaikoma taisyklių. Norintys jaunuoliai galėjo pasimatuoti šarvines liemenes ir pratyboms reikalingas kuprines. Kariai atsakingai atsakinėjo į visus užduodamus klausimus ir stebino stovyklautojus savo gyvenimo ypatumais.

Po ekskursijos visi susimąstę apie kariuomenės gyvenimą grįžome į konservatoriją ir tęsėme savo dieną ruošdamiesi koncertui.

Živilė Viliutė

Nuotraukų autorė kpt. Diana Malakmadzė.


TREČIOJI DIENA

#muzikakvieciakiekviena

Trečiosios dienos vakaras – stovyklautojai turėjo susitikimą su konservatorijos absolventais Monika, Jorige ir Edvinu.

Šios trys skirtingos asmenybės pasidalijo savo muzikinio gyvenimo keliu, dalijo patarimus, pasakojo įspūdžius iš mokyklos gyvenimo ir ne tik. Pasakojimai prasidėjo nuo gyvenimo iki Stasio Šimkaus konservatorijos. Visi trys absolventai buvo vieningos nuomonės, jog baigus muzikos mokyklą liko tuštuma, o kas dabar? Taip jie atrado skirtingus kelius į vieną tikslą – mokytis muzikos Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje. Kitas klausimas buvo apie linksmus atsitikimus, kurie įvyko mokykloje, bet į šį klausimą buvo atsakyta, jog geriausi dalykai lieka paslaptyje. Apie muzikinį tobulėjimą mokykloje kiekvienas turėjo skirtingą atsakymą, tačiau apibendrinus galima pasakyti – svarbiausia turėti tikslus ir siekti jų įgyvendinimo.

Visų pasakojimai buvo skirtingi, bet tuo pačiu visus tris konservatorijos absolventus vienija meilė muzikai. Monika po Šimkaus konservatorijos baigimo tapo elektroninės muzikos kūrėja, Edvinas ir Jorigė taip pat kuria muziką, siekia savo tikslų ir svajonių. Tačiau svarbu paminėti, jog konservatorijoje šie du jauni žmonės – Jorigė ir Edvinas – patys nesitikėdami rado gyvenimo meilę, baigę mokyklą jaunuoliai vėl susitiko ir nuo šiol kuria gyvenimą kartu kaip vyras ir žmona.

Susitikimo pabaigoje visi absolventai dalijo patarimus stovyklautojams. Monika visiems patarė: „Ne užsisvajokite, o darykite, tik taip pasieksite to, ko norite“, Jorigės patarimas: „Svarbiausia nebijoti klaidų, iš jų mokomės ir tobulėjame“, Edvinas: „Turėkite tikslus ir jų siekite, susirašykite juos į atmintinę ir stebėkite, ko pavyko pasiekti“. Paskutinis absolventų patarimas buvo: „Džiaukitės kiekviena akimirka šioje mokykloje, nes tai geriausia, kas galėjo nutikti“.

Šį gražų susitikimą užbaigė absolventų koncertas. Po to bendrabutyje stovyklautojų laukė savanoriai, kurie paruošė improvizacijų vakarą.

Susitikimą vedė Gvidas ir Aironas. Fotografavo Robert.

Živilė Viliutė


#muzikakvieciakiekviena

Pasidalijo Edita Ambrozaitienė.

Trečiadienio rytą nuo konservatorijos pajudėjo didžiulis būrys – apie 80 jaunuolių su mokytojais. Žygis prasidėjo maršrutiniu autobusu Nr. 4 „GIRULIAI”, kuriuo važiavome, anot savanorių, „kaip agurkėliai stiklainyje” ar „tunas skardinėje”. Bet tai mums geros nuotaikos nesugadino, saulė šypsojosi, vaikai juokavo, mokytojai pasakojo anekdotus!

Na, ir štai mūsų galutinė maršruto stotelė – Giruliai. Pasipustom padus ir visi einame link Olando kepurės. Pirmasis sustojimas ir bendra fotonuotrauka. Kažkas jau išalksta, reikia pasistiprinti. Truputį atsikvėpę, einame toliau – leidžiamės palei jūrą mišku, o jūra mus pasitinka savo šniokštimu ir gaivinančiu vėju. Nusileidę prie vandens, sustojame pailsėti ir papietauti, keletas išdrįsta bristi į banguotą jūrą, kiti sugalvoja pažaisti su kamuoliu.

Trumpai atsikvėpę, keliaujame toliau, nes laikas mus labai spaudžia… Sparčiu žingsniu pasiekiame Girulių bateriją, dar truputis ėjimo smėliu ir mes jau kylame į kopas link autobusų stotelės. Pasiekę stotelę galime atsikvėpti…

Šis žygis kai kam tikrai buvo nemažas iššūkis, bet saulės nubučiuoti ir vėjo nuglostyti grįžome laimingi į namus – Stasio Šimkaus konservatoriją!!!


ANTROJI DIENA

#muzikakvieciakiekviena

Tikėjomės gero oro visos stovyklos metu. Antra diena – ir vėl oras puikus! Šią dieną oras mums taip pat buvo labai svarbus, nes išplaukėme į Kuršių marias Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos laivu. Mūsų labai daug, tad visi į vieną reisą tilpti negalėjome, turėjome dvi ekskursijas, kiekvienoje jų Kuršių marių panorama mėgavosi po 40 mūsų festivalio ekskursantų. Nuo gegužės pabaigos galimybe pažinti vienintelį Lietuvos uostamiestį iš vandens pasinaudojo jau apie du tūkstančiai žmonių, ir mes tarp jų! Gidė papasakojo apie visas įmones, kurios įsikūrusios Kuršių marių pakrantėje, apie uosto plėtros darbus, ir ekskursijoje visas uostas atsivėrė lyg ant delno. Prieš išplaukiant stovyklos dalyviai buvo supažindinti su saugiu elgesiu kelionėje. „Ar saugu maitinti žuvėdras?” – toks buvo savanorės klausimas. Nusprendėme, kad mums saugu, gal nesaugu pačioms žuvėdroms. Klydome. Saugumo jausmas dingo, kai žuvėdros, supratusios, kad turime visą paprastąjį baltąjį batoną, būriais ėmė skraidyti labai žemai virš mūsų galvų . Viskas baigėsi gerai, nieko blogo nenutiko. Turbūt, kiekvienas nujaučiate, ko bijojome labiausiai… Ekskursijos metu dalyviai už teisingus atsakymus laimėjo prizus. Džiugino, kad savanoriai atsakingai ir nuoširdžiai rūpinasi savo kuruojamais stovyklos vaikais, puiku buvo matyti, kaip mažesnieji įsikibdavo į parankę savo savanoriams.

Mokykloje laukė pietūs, individualios repeticijos, grupinė finalinio kūrinio repeticija ir diskoteka. Ji vakare vyko bendrabučio salėje. Užfiksuoti kadrai liudijo, kad energijos, plastiškumo, ritmiškumo ir lygybės netrūko 😄.

Ir vėl tikimės gero oro, nes trečiadienį laukia ilgas žygis pajūriu.

Projektų administratorė Regina Baronienė.

Fotografavo Robert Oberhaus ir Haroldas Šlikas.


#muzikakvieciakiekviena

Stovyklautojai visą savaitę kartu su mokytojais dirba ir tobulina savo muzikavimo sugebėjimus
individualiuose užsiėmimuose. Pamokų metu, jie turi galimybę tobulėti, išgirsti naujų patarimų ir įžvalgų.
Kiekvienas mokytojas stovyklautojui skiria didelį dėmesį jų grojimo technikai, kūrinio interpretacijai bei
daug kitų patarimų, kaip tapti savo srities profesionalais. Jaunuoliai turės puikią galimybę savo naujai įgytus
įgūdžius pademonstruoti stovyklos koncertuose.

Dienai einant į pabaigą visi stovyklos dalyviai kartu su savanoriais dalyvavo pirmoje bendroje
repeticijoje. Jungtiniam chorui vadovauja mokytoja – dirigentė Jolanta Vyšniauskienė, o jungtiniam
orkestrui mokytojai – smuikininkai: Konrad Levicki ir Auksė Kaziukaitienė. Repeticijos pradžioje visi išgirdo
baigiamąjį kūrinį, aptarė atlikimo siekiamybę. Pasiskirstę į dvi grupes pradėjo mažais žingsneliais siekti
pagrindinio tikslo – parodyti, kaip per trumpą laiką galima įgyvendinti didelius tikslus, kai muzika jungia
kiekvieno širdį.
Vakaro pabaigoje po ilgos, daug įspūdžių kupinos dienos stovyklaustojai kartu su savanoriais atsipalaidavo
diskotekoje.

Živilė Viliutė


PIRMOJI DIENA – 2023

#muzikakvieciakiekviena

Šią vasarą jau į VI-ojo vaikų ir jaunimo festivalio „Muzika kviečia kiekvieną“ vasaros kūrybinę stovyklą suvažiavo vaikai ir jaunimas iš visos Lietuvos: Gargždų, Kretingos, Tauragės, Platelių, Jurbarko, Šilalės, Pagėgių, Skuodo, Mažeikių, Šiaulių, Klaipėdos. Penkiasdešimt šeši muzikuojantys ir muziką mėgstantys vaikai. Grojantys birbyne, saksofonu, fortepijonu, smuiku, kanklėmis, violončele, akordeonu, gitara, trimitu, mušamaisiais instrumentais, dainuojantys klasiką, populiariąją muziką, džiazą ir geru garsu besidominys – būsimieji garso režisieriai (jie neturėjo galimybės ilgoms pažintims, mokytojo Haroldo buvo iškart įdarbinti atidarymo renginyje).

Pirmoji diena visada sudėtingiausia. Reikia kantrybės, kol sulauki savo raktų į paskirtą kambarį, drąsos bendrauti su nepažįstamaisiais, ištvermės pažintims ir aktyviems žaidimams ir energijos būsimai rytinei mankštai.

Stovyklos atidarymo renginys vyko mokyklos kiemelyje, džiugino geras oras, pakili visų nuotaika. Atidarymo šventę sukūrė stovyklos savanoriai, jų – aštuoniolika: atsakingų, kūrybingų Konservatorijos mokinių. Ir dar dvi savanorės – Eglė ir Kamilė – jau LMTA būsimosios studentės, mūsų mokyklos absolventės. Džiaugiamės jų pagaba. Ir savo mokiniais labai džiaugiamės. Nauda ir jiems, savanoriams – galimybė pabūti mokytoju, ugdymas karjerai ir užskaitytos socialinio pilietinio darbo valandos 😄. Savanorių komanda parengė trumpą koncertą, kuriame skambėjo muzika akordeonui, džiazo kompozicijos (fortepijonas, saksofonas) ir Bossa Novos žanro kūriniai.

Tikimės gero oro visos stovyklos metu.

Projektų administratorė Regina Baronienė.

Fotografavo Robert Oberhaus.


LAUREATAI


Visi atostogauja, o mes dalinamės džiugia naujiena, kuri primins, kad atostogos baigsis, neprasidėjus rudeniui…:) Laimėtas Klaipėdos m.savivaldybės skelbtas konkursas „Kultūros ir meno programos „Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos 100 metis. Papidomas konkursas 2022– 2024 m. “Projektų dalinis finansavimas 2022 m.”. Mūsų laimėtas projektas – V, VI, VII Vaikų ir jaunimo festivaliai „Muzika kviečia kiekvieną“. Sutartis su Klaipėdos miesto savivaldybe jau pasirašyta, ir finansavimas skirtas V-ajam festivaliui. Esame nuoširdžiai dėkingi. Kūrybinė vaikų ir jaunimo stovykla prasidės rugpjūčio 22 d. ir truks iki rugpjūčio 27 d. Stovyklos programa jau sudėliota.

Projekto vadovė Regina Baronienė


 Straipsnis „VAKARŲ EKSPRESUI „Muzika sukvietė į Klaipėdą


Finalinis stovyklos koncertas 

  BAIGIAMASIS V vaikų ir jaunimo festivalio “Muzika kviečia kiekvieną“ koncertas


Vokalistų koncertas. Penktoji diena

Turėjome gražų vakarą Klaipėdos I. Simonaitytės bibliotekoje. Čia jaunieji vokalistai
atliko kūrinius, kuriuos paruošė per penkias stovyklos dienas. Skambėjo džiazo, populiarioji ir
liaudies muzika. Jaunuoliai jaudinosi, bet su šypsena dainavo ir skyrė savo kūrinius klausytojams.
Naujos patirtys, nauji pirmi kartai, jaudulys, noras parodyti geriausią ką išmoko – vakarui suteikė
nepaprastos šilumos. Net nepajutome kaip visos dainos sudainuotos ir visi žodžiai ištarti, su
šypsenom ir smagiom nuotaikom visi keliavome į ramų, šiltą paskutinį vasaros penktadienio
poilsį…


Ketvirta stovyklos diena

#muzikakvieciakiekviena

Šis ketvirtadienis stovyklautojams buvo ypatingas. Turėjome nuostabią dieną su
puikiais įspūdžiais ir beribėmis emocijomis. Apibūdinti šią dieną ganėtinai sunku, nes ji buvo
tobula.

Pirmoje dienos pusėje stovyklautojai turėjo galimybę dalyvauti operos solistės, Stasio
Šimkaus konservatorijos absolventės Agnės Stančikaitės meistriškumo pamokoje. Akylai stebėjome
ir įdėmiai klausėmės kiekvieno pasakyto žodžio ar patarimo. Buvo nepaprastai smagu ir įdomu
matyti, kaip puikiai per labai trumpą laiką įmanoma patobulėti, tačiau svarbiausia klausytis
patarimų iš puikių profesionalų.

Dienos viduryje stovyklautojai vyko į Girulių biblioteką, kurioje laukė būtent jų
paruoštas koncertas. Renginį stebėjo ne tik šios savaitės dalyviai, savanoriai ir mokytojai, bet ir
Klaipėdos miesto gyventojai. Jaunuoliai su nekrantrumu ir jauduliu laukė savo eilės eiti į sceną ir
parodyti, ko yra pasiekę ir išmokę jau dabar. Kiekvienas buvo apdovanotas gausiais plojimais ir
šypsenomis. Taip po truputį su mokytojų ir visų aplinkinių pagalba tampama profesionalais ir
tikromis žvaigždėmis!

Vakaro pabaigoje turėjome labai jaukius pokalbius su mokyklos absolventais ir būtent
jų padovanotu koncertu jauniesiems muzikantams. Agnė Stančikaitė, Gaivilė Simaitytė, Gediminas
Strupinskas ir Emilija Klara Bučinskaitė dalijosi prisiminimais, išgyvenimais, emocijomis bei
patirmi. Stovyklautojai turėjo galimybę paklausti, sužinoti, gauti patarimų apie viską, kas susiję su
šia mokykla. Pokalbių reziumė parodė, jog konservatorija yra tobula gyvenimo mokykla, kuri
padeda atrasti save. Po gražių kalbų visi absolventai padovanojo koncertą jaunimui. Plojimai ir
pagyrimų šūksniai aidėjo po kiekvieno pasirodymo, visi su šypsenomis veide stebėjo pasirodymus
didelėmis nuostabos pilnomis akimis. Tai buvo puikaus vakaro pabaiga….

Mokytoja Živilė Viliutė

. Festivalio „Muzika kviečia kiekvieną” STOVYKLOS SVEČIAI 2022.08.25


Trečia diena. Būgnų edukacija

#muzikakvieciakiekviena


Trečiosios dienos pabaigoje stovyklautojai dalyvavo būgnų edukacijoje
„Klaipėdietiškų ritmų damba“. Užsiėmimą vedė Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
mušamųjų instrumentų mokytojas Viačeslav Krasnopiorov. Edukacija prasidėjo nuo stovyklautojų
supažindinimo su mušamaisiais instrumentais. Įdomu ir džiugu buvo tai, jog dalyvavo ne tik
stovyklos dalyviai, bet ir Klaipėdos miesto gyventojai.

Visi turėjome progą prisiliesti prie vienokių ar kitokių mušamųjų instrumentų, išgirsti
jų skambėjimą bei suprasti, kiek daug galimybių turi šie instrumentai. Stovyklautojų veiduose
nedingo šypsenos, visi iki vieno su dideliu noru muzikavo kartu vadovaujant mokytojui. Turėjome
galimybę net improvizuoti ir išbandyti savo ritmo pojūčius. Kartu muzikavome ir mokėmės mušti
būgnais kaip didelis kolektyvas. Edukacija vyko konservatorijos kiemelyje, todėl net iš gatvės
sulaukėme žiūrovų, norinčių pasiklausyti. Galiu drąsiai teigti, jog stovykla „Muzika kviečia
kiekvieną!“ tikrai įrodė, jog būtent taip ir yra.

Stovyklautojai su puikia nuotaika ir plojimais padėkojo puikiam pedagogui už įdomias

pramogas, kurios suteikė daug naujų žinių.

Živilė Viliutė


Antra stovyklos diena

#muzikakvieciakiekviena

#ErasmusPlus

Štai ir praėjo antra stovyklos diena. Trumpai pasidalinsime jos akimirkomis.

Stovyklautojų rytas prasidėjo nuo ankstyvos rytinės mankštos, karią organizavo stovyklos savanoriai. Aktyviai pradėtas rytas visus pabudino iš miego ir nuteikė smagiai naujų įspūdžių kupinai dienai. Pirmoje dienos pusėje stovyklos dalyviai turėjo edukacinę veiklą – „Pažintis su Klaipėdos koncertų sale“. Prie garsiosios Klaipėdos koncertų salės mūsų laukė gerbiama kompozitorė, Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja bei Klaipėdos koncertų salės pavaduotoja kultūrinei veiklai Loreta Narvilaitė. Ji jaunimui papasakojo apie koncertų salės įsteigimo istoriją, aprodė patalpas bei pasidalino idėjomis ir skleidžiama koncertų salės misija.

Stovyklautojams buvo nauja ir negirdėta bei nematyta edvė, kurioje svarbiausias tikslas yra skleisti muzikos idėją, dalintis tuom, kas sieja muzikantus ir būsimus muzikantus. Kompozitorės žodžiai, skirti jaunimui buvo: „Muzika kviečia kiekvieną!“. Ne veltui mūsų stovyklos pavadinimas toks ir yra. Muzika sužadina vidinius jausmus, potyrius ir išgyvenimus. Ji ne tik padeda gyvenime, ne tik gali būti hobiu, bet ir gali tapti pagrindiniu gyvenimo tikslu ir misija. Kiekvieno žmogaus širdyje muzika kviestų kiekvieną mėgautis ja ir skleisti žinią kitiems. Klaipėdos koncertų salė bendradarbiauja su jaunimu ir stengiasi sudominti ne tik patyrusius muzikantus, mėgėjus ar muzikos mylėtojus, bet ir jaunus žmones. Šios salės koncertų gausa bei įvairiausių stilių pasiūlymas gali pritraukti įvairiausių muzikos stilių mėgėjų. Kaip žinoma, jau daugelį metų (gal tai visas šimtmetis, kai Konservatorijos patriarchas Stasys Šimkus surengė pirmąjį simfoninio orketro koncertą būtent šioje salėje) Klaipėdos miesto muzikai stengiasi pakylėti muzikinę kultūrą, kad kiekvienas galėtų atrasti tai, kas jam prie širdies ir kas kviestų pasiklausyti gyvo garso koncertų ir padėtų suvokti muzikos vertę.

Po edukacinės veiklos stovyklautojai grįžo į mokyklą ir pradėjo ruoštis individualiems užsiėmimais su mokytojais ir bendrai pagrindinio kūrinio repeticijai. Stebint užsiėmimus, buvo smagu matyti, kaip mokytojai dalijasi patirtimi, įgūdžiais bei vaizdžiai rodo, ką ir kaip daryti, kad muzika būtų gyva ir kviestų kiekvieną klausytoją atidžiai į ją įsiklausyti. Stovyklautojai noriai sėmėsi naujas žinias ir patarimus, stengdamiesi tai perteikti savo atlikimu.

Antrąją dieną vainikavo vakarinis Erasmus+ projektų pristatymas Konservatorijos salėje. Buvo pristatyti du projektai: „Developing professional knowledge, skills, and competence for music students“ ir “Improving the quality of teaching by improving language learning and sharing the best praktice of Klaipeda Stasys Simkus Conservatory”. Apie pirmajį projektą pasakojo konservatorijos mokytojas Haroldas Šlikas. Projekto idėja – kaip į mokymąsi ir muzikos kūrimą įtraukti kuo daugiau informacinių technologijų. Demonstruojamame filme buvo matomos visų trijų projekto partnerių komandų (iš Turkijos, Latvijos mokyklų ir mūsų Konservatorijos) veiklos, kurias vienijo kūrybiškumas ir jauki bendrystė. Mokyklos – partnerės susitiko tris kartus: Denizlyje, Liepojoje ir Klaipėdoje.

Antras projektas – kaip sujungti Bossa Novos muzikos žanrą, teatrinį ugdymą ir užsienio kalbų mokymąsi ir ta patirtimi pasidalinti su užsienio partneriais. Kadangi tas veiklas savo Konservatorijoje pavyko sujungti 2018 metais, patirtimi buvo pasidalinta Turkijos mokykloje. Vykusias veiklas pristatė pristatė aštuoni projekto dalyviai (mokiniai), kurie birželio mėnesį vyko į Turkiją, Denizlio miesto mokyklą (Hakki Derekoylu Guzel Sanatlar Lisesi) kartu su mokytojomis Livija Trakumiene, Regina Baroniene, Rasa Oberhaus. Mokiniai pasidžiaugė mūsų mokyklos, organizuojančios Erasmus+ projektines veiklas, suteiktomis galimybėmis pamatyti pasaulį, susipažinti su kitos tautos kultūra ir patraukliai pristatyti savo šalį, pasidalinti gerąja ugdymo patirtimi. Projekto komanda savo pristatymą papildė originaliomis filmuotomis atkarpomis iš muzikinio spektaklio „Dainuojantys Bossa Novos vandenys“ repeticijų ir spektaklio premjeros, papasakojo apie įspūdingą laisvalaikį, atliko Bossa Novos kūrinį „Mas Que Nada“, įtraukė visus stovyklos dalyvius į anglų, portugalų kalbų mokymosi užduotis ir išmokė atlikti Joao Gilberto dainą „Bim Bom“. Visi stovyklos dalyviai už aktyvų įsitraukimą buvo pavaišinti saldainiais „Bim Bom“ .

Taigi, visi išgirdo puikius pasakojimus, kaip muzika vienija visus, ne tik čia, bet ir kituose pasaulio kraštuose. Tai meno sritis, kuriai nebūtina mokėti svetimos kalbos, ji suteikia galimybę visiems susivienyti ir pajusti bendrumą bei meilę muzikai.

Kaip ir buvo paminėta, V vaikų ir jaunimo festivalio „Muzika kviečia kiekvieną“ kūrybinė stovykla prasidėjo su trenksmu. Stovyklautojų laukia dar ne viena nuotykių ir įspūdžių pilna diena vis sužinant kažką naujo ir smagiai bei turiningai praleidžiant laiką.

Mokytojos Živilė Viliutė ir Regina Baronienė

Projektų pristatymas „Muzika kviečia kiekvieną” stovyklos dalyviams 2022.08.23


Pirmoji stovyklos diena.

Apsigyvenimas. Susipažinimas. Lietus. Nerimas dėl stovyklos  atidarymo kiemelyje. Pragiedruliai. Mokytojų grilyje iškeptos dešrelės. Savanorių papuošti stalai. Kriaušės, sunokintos mokyklos kiemelyje augančio medžio. Nuskintos absolventų. Jauku.

https://drive.google.com/drive/folders/1EflOkAEThBvqI6WwKZsz3XTyFRKQ7R-7?usp=sharing

 DIENOTVARKĖ – IND PAMOKOS 2022 Stovyklos 
 STOVYKLOS DIENOTVARKĖ 1